Концерти Култура Музика Настани/Промоции Ноќен живот Ексклузивни вести

ОХРИД ЕЧЕШЕ: Саша Ковачевиќ ја собра цела Македонија на спектакуларен концерт(Фото)

40836

Вчера на концертот на Саша Ковачевиќ на кој присуствуваа 10.000 негови фанови во еден глас ги пееја неговите хитови, и се забавуваа на одличниот концерт. Тој уште еднаш докажа дека е голем миленик на македонската публика, а тие со огромна љубов и поддршка ќе паметат една убава емотивна ноќ за паметење! Публиката во 2 ипол часовниот концерт направи Охирд да ечи со неговите хитови кои се редеа во низа, за да на крајот го вратат Ковачевиќ на сцената со скандирање да испее уште неколку песни.

Во продолжение ексклузивна фотогалерија направена од објективот на Ексклузив.мк кој го следеше овој настан под покровителство на Поликлиника „Неуромедика“

Новинар: Сања Јаневска

Фотограф: Дарко Андоновски