Концерти Култура Галерија Фото Вести Ексклузивни вести

Грците лути на “The Prodigy“: Мислите Скопје, а не Македонија! (ФОТО)

8185

Вчера во Охрид “The Prodigy“ направија неверојатен 85 минутен спектакл. Сцената и озвучувањето ги исполни критериумите на “The Prodigy“ и тие беа презадоволни, а на нивната официјална фан страна на Фејсбук објавија фотографија од концертот. 

“Оган. Продиџи во живо во Македонија“.

Оваа фотографија ги налути фановите од Грција па следеше полемика и расправија во коментари под фотографијата.

Некои од коментарите беа: “Мислиш Скопје, Македонија е Грција“, “Прочитајте добро факти“ итн...