Спорт Кошарка

Ердоган му ја честиташе Суперкуп-титулата на Антиќ (Фото)

2003

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ со Фенербахче  триумфираше во турскиот кошаркарски Суперкуп.

За овој успех честитки доби од претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган.