Здравје Исхрана Рецепти

Компир завитка со сланина, тоа што го доби е полн погодок за вкусен оброк (видео)

2362

Во овие ладни зимски денови незаменлив дел од секоја трпеза е печениот компир, но и варен компир преточен во салата. Овој гурман се обиде да направи прекрасен специјалитет и навистина успеа во тоа. Основните состојки се компир, сланина и кашкавал. Се друго е по ваша желба. Погледнете!

Видео