Забава Ноќен живот Галерија Настани/Промоции

Electrum Events ја најавија последната журка за 2016-та

1041

 

Electrum Events се горди да најават уште еден незаборавен настан, незаборавна ноќ пријатели, чест ни е да го најавиме GALOSKI еден од најталентираните македонски диџеи пред кого стои блескава кариера, диџеј кој изминатиов период се прошета низ плејлистите на светски познатите диџеи Avicii, David Guetta, Dimitri Vegas & Like Mike, Hardwell, Nicky Romero, Fedde Le Grand.

Диџеј и продуцент кој може да се пофали со изданија на издавачката куќа на Fedde Le Grand Flamingo Recordings и изданија на Protocol Recordings издавачката куќа на Nicky Romero.

Момчето кое веќе неколку пати ја затвараше ноќта со масивните селекции хип-хоп и трап FITTY FLOW кој полека но сигурно се издига кон врвот на македонските диџеи.

Исто така резидент и на веќе добро познатата македонска дуо музичка група ДНК. Резидентот на Electrum Events, WEL и оваа година ќе застана на страната на добрата забава. Ќе направат и оваа последна журка на Електрум за 2016 та да биде незаборавна како и што самите фанови го кажуваат и споделуваат со сите нас 11 Декември - Недела е денот кога сите повторно ќе се обединат и ќе застанеме на добрата страна на музиката со почеток од 20:00 во Caffe Bar Piazza.

Електрум Евентс нема тука да ја застанат со својата програма, се најавува нешто многу поголемо во 2017 та со гости од странство на сцената која ќе се разгори по втор пат...

Во Прилог ви прикажуваме Префилм од журката на 11 декември.