Exclusive TV Интервју Забава Мода Галерија Настани/Промоции

Интервју: Дизајнерката Ива Спасовска во гламур и светки го прослави 4-от роденден на „Аtelier by Iva“ (видео)

4510

За повеќето девојки куклата Барби носи бран на сеќавања и емоции за едно безгрижно и среќно детство, додека за Ива Спасовска и ден денес идеи за светкави и блескави креации. Се започнало уште кога Ива била дете. Напорна и макотрпна работа, енергија, професионализам и креативен ум резултираше со отворање на свое ателје. Дизајнерката Ива Спасовска во кругот на своите најблиски и секако соработници го прослави 4-от роденден на своето ателје „Аtelier by Iva“. 

Зборовите не се доволни, па затоа погледнете го видеото во продолжение:

Новинар: Ема Стојова

Снимател и монтажа: Димитар Бабалков

Продукција: Еxclusive.mk