Вести Ексклузивни вести Забава Шоу Бизнис

КЛЕКНА НА КОЛЕНА И ЈА ПОБАРА ЗА ЖЕНА: Бали Бег за својот 31 роденден ја изненади својата девојка со прстен! (ФОТО)

18273

Познатиот турски актер Бурак Озџивит романтично ја побара за жена својата девојка Фахрија Евџен.

И двајцата актери ни се познати по својте улоги во хит сериите.

Бурак го запознавме во улогата на Бали бег во “Величенствениот“, а Фахрија Евџен како Неџла во “Кога лисјата паѓаат“.

По долгогодишна, емотивна врска Бурак клекна на колена и ја побара својата девојка за жена.

Бурак на својот 31 роденден ја изненади својата сакана девојка.

Неколку часа по запросувањето сите турски весници се преплавени со информацијата дека познатите актери ќе стапат во брак.

 

 

 

 

A photo posted by Burak Özcivit (@burakoezcivit) on Dec 23, 2016 at 5:15pm PST

 

💍👰🏽

A photo posted by Burak Özcivit (@burakoezcivit) on Dec 23, 2016 at 4:07pm PST