Забава Шоу Бизнис Мода

Модната дизајнерка Маја Кикириткова го кажа судбоносното „ДА“! (ФОТО)

1833

Македонската дизајнерка Маја Кикириткова доби веренички прстен на нејзиниот роденден. На својот профил на „Фејсбук“, убавата штипјанка објави фотографија на која го покажува прстенот подарен од нејзиното момче Александар.

– Од многуте неубави работи што се случија оваа 2016, годината ја завршувам со ова прекрасно да, а 2017 ќе ја започнам со уште поубави – напиша таа над фотографијата.