Забава Шоу Бизнис Култура Музика

Жељко Самарџиќ полуде: Бесен сум и не простувам на никому за ова!

2615

Популарниот пејач Жељко Самарџиќ, кој неколку години не издаде нешто ново, најави дека наскоро ќе издаде нешто ново – албум.

Пред месец дена на големо во медиумите се пишуваше дека неговата ќерка Миња се мажи со нејзниот долгогодишен дечко Игор Гарниер од Америка, но Самарџиќ вели дека тоа не е точно.

„Ќерка ми не се мажи, тоа е само медиумска шпекулација, јас прв ќе знаев ако е вистина и поради тоа сум нервозен и не простувам на никого што вака објавуваше“, изјави пејачот видно вознемирен.