Останато Спорт

Македонија фаворит во мечот против Тунис според обложувалниците со коефициент 1.6 наспроти 3.2

1814

Македонските ракометари во четврток го започнуваат настапот на СП во Франција. Во првиот меч, со почеток од 20:45 часот наш противник е селекцијата на Тунис.

Според обложувалниците, Македонија важи за благ фавоеир во судирот со африканската репрезентација. Коефициентот за победа на Македонија се движи околу 1.60, додека за триумф на Тунис речиси двојно повеќе, односно 3.10.