Девојки, еве зошто не можете да си фатите дечко

Кружат многу муабети за девојките кои подолго време се сингл, некои велат дека не се способни, други дека се глупави да си најдат некој. Но всушност чаршсиките муабети се далеку од вистината. Еве зошто девојките не можат/не сакаат да си најдат момче:

1. Не се плашат да бидат сами, затоа што пред се, знаат дека тоа што се сами, е доблест. За нив самотијата претставува мир и спокој, релкасирање по работниот ден. 

2. Знаат што сакаат, во секој домен, и не ги симнуваат своите стандарди само за да ги задоволат опшествените потреби. 

3. Не им треба некој да им ги олесни работите, тие се научени да фукционираат самостојно и кога им е најтешко. 

4. Нивните цели во животот  имаат поголем приоритет од пронаоѓањето партнер. Едноставно успешна кариера ги исполнува многу повеќе од милувањата со партнерот. 

5. Тие се гласни и моќни. Можеби делува  застрашувачки, но едноствано тие немаат влкана на јазикот да го кажат она што го мислат и да го направат она што го сакаат. 

Денес жените владеаат со светот и немаат потреба од лигавењето на мажот!

Беспрекорна кожа: Маска за лице од пиво која мора да ја пробате! (Рецепт)

Дали ви се верува дека ако во маската за лице учествува и пиво, тоа ќе даде неверојатно добри резултати за убавиот изглед на вашата кожа?

Потребни намирници:

Две лажици пиво,

Една лажица овесни јатки,

Една жолча од јајце,

Неколку капки масло од гроздови семки.

Начин на приготвување и употреба:

Исипете го пивото во овесните јатки и оставете половина час да набабрат. Во друг сад добро измешајте ги жолчката и маслото и додадете ги во овесните јатки.

Нанесете ја готовата маска на лицето, вратот и деколтето. Оставете да делува 30 минути и на крај измијте го лицето со млака вода.

Се препорачува маската да се прави 2-3 пати седмично во текот на еден месец.

19 годишната Сања од Скопје го воодушеви жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд!“ (ВИДЕО)

Кон средината на септември започна и новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ со нови правила, со нов член на жирито.

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и 19 годишната Сања Тодоровиќ од Скопје.  По нејзината изведба, доби два гласa од Ана Бекута и Џорџе Давид. Но кога Снежана Ѓуришиќ ја претстави Сања и откри дека е од Макеоднија, жирито беше видно изненадено.

„Ти имаш огромен потенцијал“, истакна Јелена Карлеуша која беше воодушевена што Сања е Македонка, а толку добро отпеа на српски јазик.

Настапот на Сања погледнете го во видеото подолу на 57:07

Нова принова: Се породи сестрата на Кејт - Пипа Мидлтон!

Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејм Метјуз станаа родители на момче, чие име се уште не е објавено.

Пипа се породи во истата болница каде што нејзината сестра Кејт ги роди трите деца. Момчето е тешко 3.628 грама, а извор близок тврди дека се чувстуваат добро. Портпаролот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, изјави дека двајцата се возбудени поради Пипа и нејзиниот сопруг.

Пипа Мидлтон се омажи за менаџерот на хеџ фонд Џејмс Метјуз во 2017 година. Ова е уште една убава вест од Велика Британија, откако пред два дена стана јасно дека принцот Хари и неговата сопруга Меган исто така ќе станат родители следната година на пролет.

Најчитани

Твитови