10 експерти кој ќе предвидат терористички напад во МАКЕДОНИЈА!

Обично терористички напади се случуваат во држави каде што луѓето немаат поим што ги чека, како во Париз така и во Брисел населението ни властите не ни очекуваа да доживеат масакар. Но во Македонија секако тоа не е возможно поради овие десет причини.

1. Терористички напад нема да има во Македонија поради тоа што експертот МИЛЕНКО ќе го предвиди во неговото Лејт најт ток-шоу.

2. Терористите нема да извршат напад во Македонија поради тоа што  вториот експерт ЈАНКО јади бурек на скајп со Бобан Нонковиќ директно од Брисел ќе предвидат напад!

3. Во Македонија нема да има терористички напат поради тоа што и вие и ВАСКО ЕФТОВ има право да ја знае вистината па во емисија ќе го предвиди нападот заедно со тајниот агент ЈУГОСЛАВ ПЕТРУШИЌ.

4. Се додека САБИНА има емисија на Крт ќе има кодоши кои ќе пратат пораче Абдулаќим Моамер роден на 20.11.1982- Багдат кажи ми дали ќе се разнесам во Македонија? „Јаоо па ти си стрелец имаш срече у кучи, неке документе и нечеш ускоро доч у Македонију“.

5. Се додека МИРКА има свои колумни по весници терористиве нема шанси да се одлучат за напад во Македонија, она и на ѓаволот дупката ја знае!

6. ДРАКЧЕ-толкувачот на сонови нема шанси да не сонува ден пред нападот како и паѓа заб (смррт на близок) па да ги предупреди Македонците дека можен е напад и секако ќе се спречи на време.

7. Недај боже терористите да сакаат во близина на Куманово да извршат напад, ИВАН ИСЦЕЛИТЕЛ- е заштитеник на сите светци во Македонија, со еден поглет и неговата био енергија ќе ги магепса (како кокаколата) и ќе ги спречи у нападот.

8. Балканската пророчица КЛЕОПАТРА преку тајни канали и швалерски вези со терористите ќе ја предупреди Македонија за можен напад и спречување на истите.

9. Не им се исплати ИСИС да ја нападнат Македоника, празна ни е државава КАРАКАМИШЕВА ги избрка сите депресивни млади кој не се заљубиле во Македонија.

10. На Македонија не и треба BBC и CNN, ние ја имаме ИНА-МНОГУФИНА која 2 минути пред да се разнесе бомбашот ќе стаи статус на фб „штиклите у рака нинче под рака и да бегаме од Македонија“.

*БОНУС*: ЗА А1 ОД БЕЛГРАД СИЉКА ПИШТОЛОВА! 

 

Велигденски подготовки: Вапцање на јајца со восок

Иако оваа техника е толку многу стара, што е речиси и заборавена, сепак, ефектот од бојадисување на јајцата со восок е вистинско ремек-дело. Освен материјалите кои ви се неопходни, потребно е да знаете дека една од најважните работи за нивната реализација е и трпението и креативноста. Постапката на почетокот може да се чини невозможна, но со извесно вежбање на чекорите „перо-пламен на свеќа-восок“, раката се ослободува и станува едноставно.

Потребни состојки:

– јајца

– кесичка со боја

– лажичка сол

– вода

– чист восок

– свеќа

– перо

За отстранувањето на бојата и шарите од восок, потревни ви се вода, оцет, памучна крпа и жилет.

Подготовка:

Ставете сол во водата и оставете да врие. Кесичката со црвена боја растворете ја во малку топла вода и додадете ја во водата. Спуштете ги внимателно јајцата со лажица, и оставете ги да се варат 10-на минути, за да се бојадисаат. Извадете ги и оставете да се оладат, но не потполно, бидејќи полесно се шараат додека се топли.

На пламенот на свеќата потемнете го восокот целосно (кој потребно е да биде чист, пчелин восок). Ставете го на ноктот на палецот и оставете да се зацврсти. Со врвот на перото земајте малку од восокот, растопете го од пламенот на свеќата, и брзо започнете да шарате со него по јајцата. Внимавајте да не чекате премногу на свеќата бидејќи доколку се стопи целосно, ќе остане само металот на перото.

Бојадисаните и ишарани јајца ставете ги во пластичен сад со раствор од оцет и вода, и оставете ги да отстојат околу еден час. Потоа извадете ги и со памучна крпа избришете ја бојата. Откако ќе се извади бојата, јајцето останува бело или крем, какво што било и на почетокот, а на него остануваат само шарите од восок, и под нив бојата во која јајцето било бојадисано.

Истругајте го восокот со помош на жилет и за поголем сјај, премачкајте ги јајцата со влажна крпа. Ќе остане само бојата која се наоѓала под восокот на шарите.

Совет:

Обратен ефект се постигнува со менување на редоследот на постапките. Имено, прво ги шарате со восок, а потоа ги бојадисувате јајцата. Tака, единствено шарата под восокот останува небојадисана.

Трикои како вашето тело да изгледа повитко

Виткиот изглед обично подразбира губење на вишокот килограми со помош на старите добри вежби и регулиран режим на исхрана. Но во меѓувреме, можете да создадете илузија на виткост со неколку едноставни трикови.

1. Вежбајте подобро држење

Кога сте подгрбавени делувате пониски, а во стомакот добивате „наслаги“ кои и не постојат. Не мора да изгледате како да сте проголтале даска, но секогаш опоменувајте се да го исправите ‘рбетот, да го вовлечете стомакот и да ги подигнете градите. Застанете пред огледало и вежбајте совршен став на телото. Ова ќе ја издолжи вашата линија, а вишокот килограми визуелно ќе ве истенчи.

2. Додадете висина на вашето тело

Не мора да купувате вртоглаво високи потпетици, но чевлите и чизмите со потпетици ќе ви додадат барем неколку сантиметри во висина – а колку сте повисоки толку повитки ќе изгледате.

3. Насочете ги погледите кон лицето

Ако сакате луѓето да не се фокусираат на вашите колкови или половина, облечете фустан и ставете модерни детали кои ќе го привлечат вниманието кон лицето и деколтето. Носете деколте со интересни ланчиња и одберете принтови кои го истакнуваат горниот дел од телото. Накитот кој виси – како долги обетки или шарени впечатливи ланчиња ќе го свртат вниманието кон вашето лице.

4. Носете гардероба во соодветната големина

Можеби мислите дека вреќаст фустан или маица ќе ви помогнат да ги скриете вишокот килограми – грешите! Секогаш е подобро да облечете нешто што ви одговара според големината ако не сакате да изгледате покрупно отколку што сте. Преголемата облека всушност ќе направи да изгледате покрупни, па затоа истакнете ги своите секси облини.

Супер бабичка во теретана (Видео)

Кој рече дека старите луѓе не се физички активни и дека со тек на време омлитавуваат. Оваа бабичка е целосна спротивност за она што младите го мислат за пензионерите.

Таа вежба во теретана и успева да крене тегови потешки од многу млади кои се обиделе.

 

Најчитани

Твитови