OПАСНОСТ ОД ТЕРОРИЗАМ: Oва се земјите кои треба да ги избегнувате

Листа од пет најризични места од терористички напади, направија експерти за терориразам, пишува „Пословни”.

Еве во кои земји треба да избегнувате да патувате:

Белгија

Последниот терористички напад на Исламската држава беше изведен завчера во Брисел, каде загинаа 34 лица а над 250 беа повредени. Поради тоа, Белгија се најде на врвот на листата на земји во кои има најголема опасност од тероризам.

Франција

Oваа земја претрпи големи терористички напади минатата година. . Годината започна со нападот на редакцијата на „Шарли Ебдо“ кадешто беа убиени 12 луѓе, а подоцна беа убиени 130 луѓе за време на повеќе напади во главниот град на Франција.

Германија

Германското Министерство за внатрешни работи предупреди пред два месеци дека Германија е цел на напади од џихадисти и насилство. Се претпоставува и дека терористите би можеле и да употребат тактика на повеќекратни напади за да се создаде паника и страв како во Париз.

Велика Британија

Британците кон крајот на изминатата година го зголемија бројот на вработени во сигурносните агенции за 15%. Освен тоа, буџетот за безбедност во авионскиот сообраќај бил двојно зголемен поради заканите од исламистичките милитанти.

Холандија

Холандската полиција се сомневала за присуство на терористички организации во земјата, поради што изминатата година биле приведувани осомничени лица повеќе од порано. Експертите сметаат дека во Холандија сигурно се сместени неколку терористички групи.

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови