ЕКСКЛУЗИВНО: Вака Ана Бекута изгледала пред естетските операции (фото)

Бекута се фотографирала пред хируршките интервенции и сликите ги испратила кај својот хирург во Шпанија, кој пред две години ја подмладил и ја разубавил.Ана Бекута (56) ја затегнала својата кожа пред две години,а српски Курир дошол до ексклузивните фотографиии, на кои се забележува дека пејачката сликите ги испратила кај својот естетски хирург во Шпанија, пред тој да се зафати со работа.

По негов совет Ана се фотографирала без ниту малку шминка и тоа од секој агол со цел од фотографиите да се видат сите брчки како и црвенилото кое било проткаено низ вратот. Многу нејзини фанови се сеќаваат на Ана кога имала спуштени капаци на очите и заоблен нос, но со помош на скалпел таа се разубави и подмлади.
Весникот потсетува дека Бекута пред 15-години направила операција на нос на една белградска клиника, а исто така имала интервенција и на очните капаци. Од тогаш таа и става ботокс на кожата. Сепак за сериозна интервенција пејачката се одлучила пред две годинии и за таа цел отпатувала во Шпанија. 

 

Бекута навистина била на „ремонт„ вели Курир, а за тоа крие дури и од најдобрите пријатели, но медиумот некако дошол до сликите.– Бекута е позната како жена која има прекрасен глас чиј квалитет не може да се оспори. Но, вака како што сега изгледа, таа порано не личела. Годините си поминуваат, а таа и натаму настапува. Но, за да има успех покрај гласот е потребен и убав изглед. Таа често оди на третмани за лицето и телото, а кожата ја храни и со витамини. Сепак тоа не е доволно и од време на време таа заминува на пластичен хирург, зборува изворот кој ги понудил фотографиите.

Жените во овие хороскопски знаци поместуваат планини поради љубов!

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат.

Овен 

Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот.

Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не.

Близнаци

Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства.

Вага

Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат своето воодушевување.

Стрелец

Овие жени често се сурови во своите врски, но се заљубуваат до уши и сакаат со цело свое срце. Во почетокот на врската доживуваат големи налети на страст. Тие се свесни дека можеби ќе бидат повредени и дека врската нема да трае долго, но сеедно страствено влегуваат во неа.

Риби

Тие се многу искрени и емотивни. Кога некој сакаат, нема да играат игри и нема да калкулираат дали ќе бидат повредени или не. Жените родени во овој знак имаат целосна доверба во партнерот и комплетно им се отвараат. Тоа е причната зошто често се повредени.

Лудост или храброст: Русин си го зема автомобилот од пајак служба! (ВИДЕО)

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата.

Русинот сметал дека неговиот автомобил му бил незаконски одземен и не ја чекал сообраќајната полиција. Човекот веданаш превземал мерки за да си го врати возилото.

Седнал зад воланот ѝ покрај тоа што возилото веќе било кренато и поставено на камионот. Тој ги тргнал синџирите од гумите ѝ почнал да вози во рикверц.

Австрискиот претседател секој ден на работа патува со метро!

За разлика од повеќето свои колеги во светот, австрискиот претседател Александер ван дер Белен го користи градскиот превоз за да стигне на работа. Тој на својот Инстаграм профил објавил фотографија од утринското возење во метро.

 

Фотографијата за кратко време се рашири на социјалните мрежи. Луѓето ширум светот го пофалија Белен за ваквата своја постапка.

Најчитани

Твитови