ЕКСКЛУЗИВНО: Вака Ана Бекута изгледала пред естетските операции (фото)

Бекута се фотографирала пред хируршките интервенции и сликите ги испратила кај својот хирург во Шпанија, кој пред две години ја подмладил и ја разубавил.Ана Бекута (56) ја затегнала својата кожа пред две години,а српски Курир дошол до ексклузивните фотографиии, на кои се забележува дека пејачката сликите ги испратила кај својот естетски хирург во Шпанија, пред тој да се зафати со работа.

По негов совет Ана се фотографирала без ниту малку шминка и тоа од секој агол со цел од фотографиите да се видат сите брчки како и црвенилото кое било проткаено низ вратот. Многу нејзини фанови се сеќаваат на Ана кога имала спуштени капаци на очите и заоблен нос, но со помош на скалпел таа се разубави и подмлади.
Весникот потсетува дека Бекута пред 15-години направила операција на нос на една белградска клиника, а исто така имала интервенција и на очните капаци. Од тогаш таа и става ботокс на кожата. Сепак за сериозна интервенција пејачката се одлучила пред две годинии и за таа цел отпатувала во Шпанија. 

 

Бекута навистина била на „ремонт„ вели Курир, а за тоа крие дури и од најдобрите пријатели, но медиумот некако дошол до сликите.– Бекута е позната како жена која има прекрасен глас чиј квалитет не може да се оспори. Но, вака како што сега изгледа, таа порано не личела. Годините си поминуваат, а таа и натаму настапува. Но, за да има успех покрај гласот е потребен и убав изглед. Таа често оди на третмани за лицето и телото, а кожата ја храни и со витамини. Сепак тоа не е доволно и од време на време таа заминува на пластичен хирург, зборува изворот кој ги понудил фотографиите.

ВНИМАТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ: Зошто е подобро на дете да му дадете сладолед, за разлика од некој друг вид благо?

Не е сеедно дали на детето ќе му дадете гумени бомбони или сладолед, бидејќи благите кои децата ги обожаваат и со кои родителите ги наградуваат и подмитуваат влијаат на здравите заби на малите. 

Знаеме дека шеќерот и слатките ги упропастуваат забите, но детските стоматолози тврдат дека едни слатки се подобри од други. 

Гумените бомбони и лижавчињата за разлика од сладоледот и бисквитите се далеку многу по опасни за детските заби кои се осетливи на кариес. Одкако децата ќе изедат сладолед или бисквити, остатоците од храната можат да се измијат со вода и усната плунка, додека гуменуите бомбони се лепат на забите. Киселината од овие слатки ја напаѓа забната глеќ и доведува до ерозија на забите. 

Лижавчињата на пример остануваат многу подолго во устат одколку сладоледот, а шеќерот кој е присутен во нив така повеќе ги напаѓа детските заби. Дури и одкако ќе изедат некое благо, помеѓу нивните заби остануваат парчиња храна кои предизвикуваат настанување на забен плакт и карие, пишува „net.hr.“.

Независно кои благи ги давате на децата, дадете им обврска после јадење убаво да ги измијат забите како би ги отстраниле остатоците и ќе го зачуваат здравјето на нивните заби. 

Со неговиот син одела во градинка, а сега му е маќеа: Таа е 45 години помлада од својот сопруг!

Двајцата се запознале пред четири години, кога Стефани почнала да работи во омиленото кафуле на Дон.

Брачниот пар со разлика од дури 45 години, открил дека биле поврзани и пред некој да замисли дека двајцата ќе завршат во брак.

Имено, 24-годишната жена одела во градинка и училиште со синот од првиот брак на сопругот. Дон за нив и зборувал кога биле во врска три месеци.

Таа и сопругот моментално не разговараат со неговиот син. 

“Многумина не разбираат дека разликата во години може да биде генијална. Сите мислат дека станува збор за нешто друго. Ме прашуваат како воопшто можам да го сакам. Сакаш некого затоа што го сакаш”, вели младата мајка.

 

Пијте ВОДА на празен желудник, веднаш по будење - еве зошто!

Водата која се пие на празен стомак помага да ги исплакнете цревата, дебелото црево и да го исчистите отпадот во вашето тело. Чаша млака вода во утринските часови може да го регулира движењето на дебелото црево, помага во ослободување на токсините од телото преку урина, зголемување на апетитот и спречување на главоболки.

Пиење 8 чаши вода од 8 мл на ден може да го зголеми метаболизмот за најмалку 24% и да ве поттикне. Таа исто така ви помага да изгубите тежина и да го зајакнете имунитетот.

Водата е најдоброто нешто што можете да го пиете за да ја угасите жедта. Пиење вода на празен стомак секогаш има свои предности, а тука се и првите 10 бенефиции, кои се прикажани на следното видео:

 

Најчитани

Твитови