Лаги за мажите кои ги учите од порно филмовите

Кога животот би бил како во порничите, тогаш цело време само би ги исполнувале сексуалните желби, без да правиме друго нешто.

За среќа, во вистинскиот живот мажите не се воопшто како порно актерите. Ова се митови од порничите во кои многумина веруваат а не би требало:

Мажите мечтаат за секс со осум жени 
Се случува во филмовите да видиме по осум жени кои се обидуваат да задоволат еден маж, кој притоа е воодушевен. Но, тој има само еден полов орган. Кога тоа би се случило во вистинскиот живот, тој не би знаел што да прави со толку голи тела, и тешко дека таа ситуација би ја сметал за возбудлива.

Мажите сакаат да ја имаат секоја жена во униформа 
Во порно филмовите можеме да видиме дека мажите ја сакаат секоја медицинска сестра, полицајка, и воопшто секоја жена која носи униформа. Во ред, на некој начин тоа е точно, но замислете да сте во болница и ви треба медицинска помош. Тогаш единствено што секој го сака, па и мажите, е да ја добие здравствената помош, а не секс во ординација.

Сите мажи се згодни и без влакна на телото 
Актерите во порно филмовите се најчесто детално издепилирани и совршено градени, но вистината е дека без разлика тој колку време минува во теретана, влакната од неговото тело тешко дека ќе опаднат.

Секој маж има голем пенис 
Секоја жена сака мажите да бидат благословени таму долу, но не се! Всушност, големината не е важна, доколку тој знае што треба да прави, нели?

Мажите се секогаш возбудени 
Во порно светот, изгледа како сите мажи да се луди, напалени и сексуално полудени. Во реалноста, луѓето не сакаат секс 24/7. Понекогаш можеби мажите посакуваат да е така, но дури и ако пробаат, за брзо време ќе сфатат дека тоа е многу исцрпувачки и опасно.

 

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови