Лаги за мажите кои ги учите од порно филмовите

Кога животот би бил како во порничите, тогаш цело време само би ги исполнувале сексуалните желби, без да правиме друго нешто.

За среќа, во вистинскиот живот мажите не се воопшто како порно актерите. Ова се митови од порничите во кои многумина веруваат а не би требало:

Мажите мечтаат за секс со осум жени 
Се случува во филмовите да видиме по осум жени кои се обидуваат да задоволат еден маж, кој притоа е воодушевен. Но, тој има само еден полов орган. Кога тоа би се случило во вистинскиот живот, тој не би знаел што да прави со толку голи тела, и тешко дека таа ситуација би ја сметал за возбудлива.

Мажите сакаат да ја имаат секоја жена во униформа 
Во порно филмовите можеме да видиме дека мажите ја сакаат секоја медицинска сестра, полицајка, и воопшто секоја жена која носи униформа. Во ред, на некој начин тоа е точно, но замислете да сте во болница и ви треба медицинска помош. Тогаш единствено што секој го сака, па и мажите, е да ја добие здравствената помош, а не секс во ординација.

Сите мажи се згодни и без влакна на телото 
Актерите во порно филмовите се најчесто детално издепилирани и совршено градени, но вистината е дека без разлика тој колку време минува во теретана, влакната од неговото тело тешко дека ќе опаднат.

Секој маж има голем пенис 
Секоја жена сака мажите да бидат благословени таму долу, но не се! Всушност, големината не е важна, доколку тој знае што треба да прави, нели?

Мажите се секогаш возбудени 
Во порно светот, изгледа како сите мажи да се луди, напалени и сексуално полудени. Во реалноста, луѓето не сакаат секс 24/7. Понекогаш можеби мажите посакуваат да е така, но дури и ако пробаат, за брзо време ќе сфатат дека тоа е многу исцрпувачки и опасно.

 

Брачните терапевти тврдат: Разводот не е неуспех, туку доказ дека бракот бил успешен!

Бракот и понатаму може да се смета за успешен дури и ако заврши со развод, велат психотерапевтите. Брачните советници тврдат дека бракот е дизајниран со цел луѓето да можат да "растат" - и понекогаш ја "прераснуваат" таа врска.

Важно е да се прифатат промените во бракот, а не да се стравува од нив.

Хал Рункел, брачен терапевт од Атланта вели дека "бракот има една цел", а тоа е луѓето да постигнат личен раст во него. Во својата пракса тој вели дека никогаш не ги предомислувал партнерите ако тие одлучиле да се разведат, а според него, разводот не претставува неуспех.

"Бракот е совршено дизајниран за да ни помогне да пораснеме. Тој создава предизвици, ја открива нашата себичност и незрелост. А тоа е добра работа. Тој постојано бара од вас психички да растете и да се развивате, а тоа понекогаш значи и разделба од вашиот партнер", вели Рункел.

Њујоршкиот психолог Лаура Маркам се сложува со Рункел и додава:

"Да бидете способни да ги прифатите околностите и искуствата во животот како прилика за развој, а не како нешто што ќе ве направи среќни или несреќни е клучот за задоволство во врската".

Причини зошто Ви доцни менструалниот циклус а не е во прашање бременост!

Доколку менструалниот циклус Ви доцни не мора да значи дека станува збор за хормони, бременост или прерана менопауза. Обрнете внимание дали го запоставувате Вашето здравје, бидејќи тоа може да предизвика нарушен месечен циклус.

Некои од причините можат да бидат стресот, патувањата кои се шок за организмот и премалку сон. 

Стрес

Стресот може да се предизвика од трауматични настани како смрт или болест на блиска личност, раскинување, преселување или губење на работно место. Сите ситуации кои нагло се случуваат во Вашиот живот значително го зголемуваат нивото на стрес.

Имено, стресот влијае на делот на мозокот под името хипоталамус кој ги регулира хормоните во телото, помеѓу сè и менструалниот циклус, кој може да биде нередовен, а крварењата да се обилни или многу слаби.

Патување

Патувањата посебно оние подолгите можат да бидат голем шок за телото. Несоницата, нервозата и уморот се само некои од симптомите за нередовна менструација поради различните временски зони.

Таквите промени влијаат на циклусот, кој може да стане пократок или подолг. Но, не грижете се, менструацијата би требало да се нормализира после два до три циклуси.

Малку сон

Одмор не е седење пред ТВ, туку мора да се наспиете. Малку сон може да предизвика бројни негативни промени во организмот како пад на имунитетот, нервоза, умор и омалаксаност, но и пореметување кај менструалниот циклус.

Докажано е дека на човекот му се потребни 7 до 9 часа сон и поради тоа е потребно да се променат дневните рутини и да му овозможите на телото доволно време да се одмори.

Ангелика Кенова вистинска жива Барбика: Изгледа како кукла и живее под „стаклено ѕвоно“! (ФОТО)

На сите ни е познато дека девојките од Русија се исклучително убави и дека имаат многу додворувачи, но приказната на Ангелика Кенова е нешто што не го гледаме секој ден.

Таа никогаш не излегува сама од дома, бидејќи постојано со неа има телохранители. Имено, медиумите веќе пишуваа за тоа дека Ангелика е многу убава, па родителите ја штитат од момчињата.

Ангелика изгледа како човечка Барбика, а изгледа дека тоа предизвикува големо внимание. Таа истакнува дека нејзините родители постојано ја гледале како вистинска принцеза и дека не ја пуштале да излегува сама.

Не излегувала со момчиња, како другите девојки, не води нормален живот, бидејќи изгледа како кукла.

"Додека бев девојче, родителите ме претвораа во Барбика и ми беше драго што луѓето така ме доживуваа, бидејќи таа е идол на девојките ширум светот", рекла таа.

Напоменува дека немала пластични операции и дека сѐ што е на неа е природно. Меѓутоа, многумина не веруваат во нејзината приказна.

Додава и дека родителите ја тераат редовно да вежба, па признала дека сака да го напушти својот живот кој сега е под "стаклено ѕвоно" и да почне да живее како сите други нормални девојки.

Најчитани

Твитови