Реалноста за Скопје преточена во стиховите на групата „Круна Д“ (ВИДЕО)

Музичката група составена од Дончо и Нина поточно „Круна Д“ неодамна објавија своја нова песна и видео спот за песната „Скопје“ која ја опишува моменталната реалност на градот и „напнатоста“ на жителите во него.

Групата Круна Д имено е основана од минатата година, а претходно артистот Дончо беше дел од групата „Двојна комбинација“ која што се растури поради одредени причини и реши да ја основа својата сегашна група со својата девојка Нина, а во продолжение погледнете го нивниот видео запис.

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови