10 работи поради кои Македонија треба да се ОТКАЖЕ ОД ПАРАДОКСОТ ЕВРОВИЗИЈА!

Најголемиот музички настан во моментов во Европа е Евровизија, која годинава се одржува по петти пат во Стокхолм Шведска, иако ова е 61 издание од музичкиот настан Македонија речиси да нема ни полнолетство на евровизиската сцена.

Македонија во финалето на Евросонг се нема пласирано од 2008 година, со исклучок на 2012 година кога Калиопи се пласираше во финалето. Во продолжение еве ги 10-те причини поради кои треба да се откажеме од настанот.

1. Се додека сме годрди потомци на Александар и додека се удараме во гради дека мора да се пее на МАКЕДОНСКИ јазик Евровизија ќе ни биде само мислена именка.

2. Се додека Каролина Петковска е коментаторка на Евровизија, Македонија нема да влезе во финалето и треба да се откажеме веќе еднаш.

3. Се додека МРТВ не престане да ја праќа Калиопи на Евровизија нема да се откажеме!

4. Од Евровизија треба да се откажеме бидејќи ако победиме немаме арена за одржување, освен онаа во Штип за Макфест.

5. Треба да се откажеме бидејќи ако победиме ќе неможе да се одржи Евровизија поради организирањето на протести и контра протести.

6. Треба да се откажеме бидејќи ако победиме Евровизија ќе се соочи со најголем скандал до сега со местенки! (Јован Јованов ќе дели броеви за бесплатно гласање).

7. Треба да се откажеме бидејќи Македонија треба да се задолжи за градење на нови споменици за промовирање на земјата и организирање на настанот.

8. Македонија треба да се откаже поради лошото познавање на Англискиот јазик на нашите преставници...

„БАТО ХТЕЛА САМ СПИКАТИ“

9.Треба да се откажеме од Евровизија како што се откажа Ламбе...

 

10. И секако треба да се откажеме од Евровизија поради немањето на водители за водење на шоуто, освен Вера Јанковиќ и Драган Вучиќ.

ВИЦ НА ДЕНОТ! Трпе на операција!

Пред операција анестезиологот го прашува Трпе:

– Сакаш анестезија која е покриена со твоето здравствено осигурување или приватно?

– Дајте ми од таа што е покриена со осигурувањето.

– Договорено. Нани ми нани…

Како беа почетоците на Љупка Митрова од Струмица - Од тогаш до денес е една од најпопуларните блогерки

Со својот префинет моден вкус, професионалните фотографии, провокацијата и одличниот спој на комбинации, младата и атрактивна струмичанка стана една од најпопуларните домашни блогерки.

Сексапилната Љупка е екс сопруга и мајка на две ќерки, кои понекогаш знае да ги вклучи во фотосесиите.

Меѓу многуте вепачтливи и жешки фотографии, на Инстаграм згодната струмичанка објави и таква каде е разголена под тушот со што ја направи екстремно позната на македонската "инстаграм сцена".

Бројот на  нејзините обожаватели и следбеници на Инстаграм дејес веќе достигна бројка над 100 илјади, а не се сомневаме дека цифрата ќе се зголеми многу повеќе.

Сега е уште попозната со тоа што е во врска со Спејко. 

Гледано од машка страна: Девојки еве какви треба да бидете во кревет!

Ако мислите дека не го задоволувате вашиот партнер доволно и дека го правите сексот здодевен, прочитајте ги овие 7 совети кои ќе ве насочат кон тоа што сакаат мажите и ќе ви помогнат да го направите сексот сè освен рутина.

Сексуална фантазија

Ако вашиот партнер ви каже дека нема сексуални фантазии бидете сигурни дека ве лаже. Но пред да му се налутите за лажењето, размислете што би се случило ако ви ги каже своите фантазии?! Дали би ги прифатиле?

Честопати партнерот не ви ги кажува фантазиите бидејќи се плаши од вашата реакција. Ако навистина сакате да ги знаете, бидете подготвени да чуете сè што му паѓа на памет.

Мажите сакаат кога им зборуваме валкано, па затоа за време на односот, прашајте го со секси глас, што сака да ви прави и која е неговата фантазија. Слушнете го одговорот и потрудете се да ја остварите.

Преземете контрола

Не постои ништо посекси од жена која знае точно што сака. Преземањето контрола значи да покажете иницијатива или да му шефувате за време на сексот, додека нему му се врзани рацете, на пример.

Едноставно, турнете го на кревет, врзете му ги рацете над глава и кажете му што сè планирате да му правите.

Пробајте нови секс пози

Кога сме веќе кај преземањето контрола и иницијатива, мажите сакаат кога покажувате интерес за нови секс пози. Пробајте се што ќе ви падне на памет. 69, доги стајл (doggy style), секс на маса, стоечки…

Шефувајте

Кажете му на вашиот партнер што да прави. Не дека тој не знае, но сака да ви го слуша гласот додека имате секс и да се чувствува како да сте лоша учителка која му наредува.

За време на петингот ставете ги неговите раце онаму каде што сакате да бидете допрени и нежно покажете му што сакате да му прави на тоа место. Ако се покаже како добар ученик охрабрете го и пофалете го со секси извици.

Мажите сакаат да ве гледаат

Иако можеби ова ве потсетува на порно видео, мажите уживаат додека ве гледаат додека сами се допирате за време на сексот или предиграта.

Седнете врз неговиот алат и допирајте си ги градите. Во оваа поза партнерот ќе има одличен поглед врз целото ваше тело и начинот на кој се милувате самите.  Исто така можете да се потргнете на страна и да го гледате директно во очи додека сами се задоволувате. Не дозволувајте му да ве бакнува ниту пак допира. Ова ќе го излуди.

Бидете гласни

Не срамете се да врескате додека имате секс. Мажите сакаат да ве слушаат, бидејќи тоа ги мотивира, охрабрува и им го крева егото. Врескањето значи дека уживате за време на сексот, а кога вие уживате вашиот партнер ужива уште повеќе.

Најчитани

Твитови