По долга пауза Магдалена Ена се враќа на сцена со емотивна песна “Плачат и најсилните„ (ВИДЕО)

Магдалена Цветковска Ена во последно време работи како автор. Таа во изминатиот период, заедно со својот брат Лазар кој работеше на музиката, напиша мноштво текстови за нашите и за ѕвездите од соседството.

Таа реши дека е време повторно да застане пред микрофонот и да не почести со нова песна за која сама ги напиша стиховите и која по подолго време таа и ќе ја пее. Музиката, аранжманот и продукцијата ги потпиша нејзиниот брат, хитмејкерот Лазар Цветковски.

Станува збор за песната “Плачат и најсилни”, видеото го сними на неколку локации во Прилеп и во Скопје.

Уживајте во емотивната песна на Ена

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови