Најбруталниот македонски рапер Donplaya направи песна за Pokemon - "Сите сте покемони" (+18 ВИДЕО)

Најбруталниот македонски рапер Donplaya направи песна за Pokemon - "Сите сте покемони". Битолчанецот веќе долго време е познат по своите креативно-саркастични текстови со кои ги опишува општествените настани во нашата држава. Според неговите рап текстови Donplaya се преставува како Playboy, анархист и шоумен со што македонскиот хип-хоп го носи во сосема нова димензија во стилот на познатите американски рапери кои исто така ги практикуваат сличните реторикки. 

Покрај песната за Покемони кои моментално е најактуелна тема во медиумите, Donplaya има и доста други интересни песни како "Кучко не!", "Многу кучки мусли јадат", "Јадиме палачинки" и многу други интересни наслови. Сигурно многу луѓе не го сфаќаат серизоно, но Donplaya заедно со Праскиза имаат воја продукција МврСвр и имаат повеќе видео спотови од 95% од артистите во РМ. 
Видете и проценете сами дали овој изведувач е сериозен и дали неговите песни заслужуваат публицитет!

Игуаин за 95 милиони евра во Јувентус!

Гонзало Игуаин од Наполи се сели во Јувентус, пренесува италијанското издание на Sky Sports. Трансферот на Игуаин „тежи“ 95 милиони евра.

Истиот извор пренесе дека Игуаин уште во петокот вечерта ги минал лекарските прегледи и потпишал четиригодишен договор, според кој ќе заработува по 7,5 милиони евра годишно.

Околу еден од најголемите трансфери во историјата на фудбалот сѐ уште нема потврда, ниту демант на двата клуба.

Јувентус во тековниот преоден рок веќе потпиша со Менди Бенатија, Дани Алвеш, Миралем Пјаниќ и Марко Пјаца. 

Гонзало Игуаин минатата сезона постигна рекордни 38 голови во Серија А.

Најсекси делови на женското тело според мажите

Жените имаат многу делови од телото со кои може да се пофалат. Па многу е тешко да се избере оној најпривлечниот. Врз основа на широко истражување на машкиот пол, успеавме да направиме топ листа на најсекси делови од женското тело!

 

Ушите. Тие се прекрасен дел од телото кој блеска секој пат кога ќе ставиме накит.

Стапалата.Некои луѓе се згрозуваат кога ќе помислат дека стапалата можат да бидат секси, но тие се сон на секој маж. Затоа носете отворени сандали со кои ќе покажете како вашето стапало може да изгледа секси.

Колената.Дали има нешто попривлечно од откриени женски колена? Потсетете се само како мажите зјапале во вашите ноза кога сте носеле кратко здолниште.

Вагината.Некои мажи повеќе ги сакаат градите, додека други повеќе го сакаат вашиот задникот, но секој маж просто ја обожава вашата вагина. Вагината е навистина секси.

Грбот.Доколку сакате да му го завртите паметот, покажете му го својот грб.

Стомакот.Мажите го обожаваат вашиот стомак. Тие ја сакаат неговата нежна кожа, и тоа е дел од телото кој се наоѓа помеѓу вагината и градите. Златна средина.

Клучните коски. Ова е дел од телото кој ретко се забележува, речиси забораваме дека постои, но мажите одлепуваат на овој дел. Клучните коски лесно се бакнуваат и задоволство е да се гледаат, а во вистинската маица или фустан тие  изгледаат неодоливо.

Колковите.Не е чудо што машките погледи и рацете најмногу се задржуваат на колковите. Тие изгледаат убаво во здолниште, панталони но и во костим за капење.

Деколте.Се разбира дека градите се наоѓаат на нашата листа. Без оглед на нивната големина тие секогаш ќе бидат на врвот бидејќи се неодоливи.

Задникот. Она што го краси горниот дел од телото се градите, а долниот задникот. Запрашајте се само за што се вртат мажите на улица? За убав задник, се разбира.

Устата.Отворена или затворена. Сосема е сеедно. Сите ќе ви обрнат внимание кога на заводлив начин ќе ја оближете вашата уста. Ако очите се огледало на душата, тогаш усните се врата кон срцето.

Очите.И на прво место се наоѓаат очите како најсекси дел од женското тело.

Популарно

Твитови