„Охрид колинг“ на 1 август ќе го „СТРЕСЕ“ Охрид и Билјанини извори!

Десетици илјади фанови од регионот се очекува да привлече првото издание на фестивалот "Ohrid Calling" што го организира светски реномираната продукциска куќа „Авалон“. На 1ви август на СРЦ „Билјанини извори“ ќе настапат светски познатите диџеи Nicky Romero and Lost Frequencies, на 13-ти август на Античкиот тетар концерт ќе одржи легендарниот гитарист Алди Меола, а шлагот на тортата е настапот на култниот британски бенд „The Prodigy“ на 14-ти август на „Билјанини извори“.


На средбата со новинарите, менаџерот Денис Илиоски од „Авалон“ продукција, истакна дека по квалитетот првото издание на "Ohrid Calling", всушност претставува „Егзит“ во мало.


 -На огромно задоволство после Загреб, Белград и Скопје го отвараме фестивалот "Ohrid Calling". Да го сакаме, негуваме, помагаме и развиваме со што Охрид ќе покаже дека има услови да организира еден ваков голем фестивал. На балканот го имаме „Егзит“ кој направи чудо во светски рамки, а ја нема оваа убавина и овој простор, но тоа е доказ дека концертниот туризам во светот зема се поголм замав, имаме прекрасни услови за работа, но и контакти низ светот и мислам дека овој фестивал уште долго ќе се одржува. Имаме листа на имиња за сечиј вкус, за што најдобра потврда е одличната продажба на карти не само во Македонија, туку и во Бугарија, Србија, Албанија, Косово, Грција, а за Продиџи се најавуваат и големи тури од Англија. - истакна Денис Илиоски од „Авалон“.

Беше заљубена во Брендон: Вака денес изгледа Андреа од „Беверли Хилс“ (ФОТО)

Актерката Габријел Картерис ја играше улогата на Андреа во популарната американска серија „Беверли хилс“ и беше заљубена во Брендон, а денес не би ја препознале.

Габријел најпозната на публиката и е токму по оваа улога, серијата ја напушти во 1995 година, а до крајот гостуваше уште неколку пати . Моментално е претседател на здружение на филмски и телевизиски работници, новинари и водители ширум светот.

Кога е во прашање нејзиниот приватен живот, во 1992 година се омажи за Чарлс Ајзак, дилер на берза, со кој има две ќерки –Келси Роуз и Моли Елизабет.

Еве која позната МАКЕДОНСКА актерка пие кафе со ФЕРХУНДЕ (ФОТО)

Сигурно се сеќавате на убавата турска актерка Дениз Чакар која ја играше улогата на Ферхунде во популарната серија „Кога лисјата паѓаат“ која пред неколку години се емитуваше и кај нас.

За Денис пишуваа и нашите медиуми, а беше една од омилените ликови во серијата иако глумеше негативец. Денес Ферхунде или Дениз работи на нова серија која се уште се снима, а на своите профили на социјалните мрежи редовно објавува нови фотографии од сетовите, но и приватноста.

Па така, меѓу многуте такви моменти забележавме и фотографија со нашата позната актерка Сабина Ајрула-Тозија на која се гледа дека се доста блиски.

Инаку, Сабина стекна голема слава и во Турција со улогата на Афифе Хатун во хит серијата „Сулејман Величенствениот“.

СРЦЕТО ЌЕ ВИ ПУКНЕ: Почина детето кое сакаше да го погребаат до неговата мајка

Почина во лондонската болница во која ги помина последните денови од својот живот.

Филип Кванси (7) чија последна желба била да го погребаат покрај неговата мајка почина во петокот.

Тој од мал се борел со различни болести, а минатат година му била дијагностицирана леукемија на која не супеа да и одолее.

Иако од почетокот бил осуден да води битки со болестите, во неговиот живот одолеал на рак, кој на крајот се проширил по целиот стомак.

Неговата мајка, Агниеска починала 2011 исто така од рак, а погребана е во ПОлска. Поради тоа таткотот на Филип Пиотр (40) покренал кампања да собере пари и на своето дете да му ја исполни последната желба. Во краток рок успеал даги собере потребните средства.

- Си отиде моето дете, празнината сега секогаш ќе биде покрај мене и во моето срце, но тој никогаш нема да биде заборавен и секогаш ќе биде сакан.Фала ви многу на сите за поддршката која ќе ми овозможи да исполнам последната желба на Филип да го погребам покрај мајка му, изјави таткото на детето, а пренесува Дејли Меил.

Најчитани

Твитови