Катерина Ставрева-Македонката која ја има најубавата работа на светот - Шета на најегзотичните места и се фотографира

Катерина Ставрева е Македонката која ја има најубавата работа на светот - Шета на најегзотичните места и се фотографира. Катерина работи за Marc Jacobs како фотограф и продуцент. Има дипломирано на Хардвард на бизнис отсекот. Нејзината пасија и работа воедно е да ги промовира најегзотичните места на светот, па така таа шета по светот и прави прекрасни фотографии кои подоцна се продуцираат и пласираат. Катерина ексклузивно за нас и вас ви ја овозможи оваа фотогалерија, уживајте! Сигурно ќе ја посакувате нејзината работна позиција после тоа!

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови