Мартин од Свети Николе освои 680.000 евра на светскиот турнир во Дота2 (ФОТО)

Мартин Саздов, познат како Saksa, е еден од најдобрите „Dota 2“ играчи во светот, и заедно со својот американски тим „Digital Chaos“ се натпреваруваше на овогодинешниот „Dota 2 International 2016“.

Доколку не следите е-спорт, „Dota 2 International“ е пандан на Светско клубско првенство.

Мартин Саздов Saksa и Digital Chaos се официјално ТОП3 на The International 2016 во Dota2 со загарантирани 2,157,375 долари!!!

Средба која ќе ве трогне:Реобединување на една девојка со единствениот пријател од детството(Фото+Видео)

Кога станува збор за сите единствени спомени кои ги имаме од детството, овој спомен кој го има оваа девојка е навистина посебен и многу поразличен од сите останати.

Нејзините родители се основачи на непрофитна организација која е наречена The Aspinall Foundation, која се занимава со рехабилитација на горила кои се израснати во заробеништво еден парк за диви животни, и кои потоа ги враќаат назад во дивината.

Поради таквата работа на нејзините родители таа била приморана да поминува многу од своето детство со овие животни. Нејзиниот татко дури и ја фотографирал како 18-месечно бебенце како седи во прегратките на една горила.

 За неа била сосема природно тие да и бидат најверни пријатели!

Меѓутоа кога таа имала 10 години, горилата била вратена во дивината и тие морале да се разделат.

Сега после многу години, таа одлучила да оди во дивината и да ја пронајде својата пријателка од детството. Таа ја пронашла горилата и нивното реобединување го снимиле на камера.

Тие се немале видено 12 години, меѓутоа тоа не било причина за горилата да не ја препознае својата пријателка од детството и да размени неколку бакнежи и прегратки со неа.

Погледнете ја оваа неверојатна средба во следното видео!

Облечена да заведува: Севе во високи потпетици од 14цм го запре сообраќајот во Лондон! (ФОТО)

Северина Којиќ постојано ги развеселува фановите на Инстаграм со нејзините модни изданија, а последната од Лондон за помалку од 24 часа има повеќе од 12.000 лајкови.

Позади Севе има бројни, успешни, летни концерти, а по работните обврски треба малку и да се одмори. Пејачката е во Лондон.

Северина се фотографирала покрај познатата, луксузна куќа ''Harrods''.

Пејачката на себе носела бело здолниште со фалти кое го искомбинирала со блуза во иста боја и црно-бело палто, а оваа елегантна комбинација ја зачинила со помалку рокерски потпетици од брендот ''Azzedine Alaia'' кои се високи 14цм.

 

🇬🇧 #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A photo posted by Severina Kojic (@severina) on Aug 12, 2016 at 3:12am PDT

Популарно

Твитови