Оваа играчка-фудбалче чини колку едно Порше!(Видео)

Овој впечатлив дизајн „11“ е инспириран од модерните фудбалски стадиони, со оникс екстериер и обичен бел ентериер кој визуелно ќе го привлече вашето внимание.

 

Не е од пластика, не е во боја, меѓутоа и те како го привлекува вниманието овој едноставен дизајн.

Можеби дизајнот и боите се едноставни, меѓутоа неговата цена воопшто не е едноставна.

Оваа играчка-фудбалче кое го има во бела и црна боја, има стартна цена од 96 000 долари.

Погледнете ја целата приказна која стои позади ова фудбалче во видеото.

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови