Дали сте знаеле дека жените во Израел мора да служат 3 години воен рок? Еве ГАЛЕРИЈА да видите како изгледа тоа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дали сте знаеле дека жените во Израел мора да служат 3 години воен рок? Еве ГАЛЕРИЈА да видите како изгледа тоа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Веќе долго време се знае дека Израел како мала земја единствено опстојува поради својата силна армија. Во неа и жените мора да земат учество најмалку 3 години воен рок кој е задолжителен веднаш по завршувањето на образованието. 

Погледнете ја галеријата!

 

Чудовиштето од Локнес повторно снимено на ВИДЕО денес од турист (ВИДЕО)

Чудовиштето од Локнес за кое се смета дека е само митско суштество и измислено од локалното население за да го зголемат туризмот во своето село, изгледа не е само тоа. Денес туристка во Локнес снимила некои чудни појави во езерото. Погледнете сами и проценете дали тоа е чудовиштето. 

Вечерва епска битка од НАЈБРУТАЛНИОТ СПОРТ UFC: МекГрегор против Диаз (ВИДЕО)

Вечерва во САД ќе се одржи епската борба МекГрегор против Диаз која месецов е можеби и поопфатена медиумски дури и од Олимпијадата во РИО. Сите знаеме дека спортовите кои се крвави и брутални привлекуваат внимание, и токму тоа се случува. Американците се луди по Ултимејт фајт Шампионатот во кој посебен шмек дава ирецот МекГрегор кој со своите шоуменски способности знае да ја крене атмносферата на високо ниво. 

Целиот свет вечерва е во исчекување на оваа борба. Борбата ќе се пренесува исклучиво на Per Pay View што значи дека огромни пари се во прашање. Двата фајтери ќе земат огромни суми на пари со самото влегување во кафезот. 

Инаку ова е втора борба оваа година помеѓу овие двајца, а првата беше најгледана борба од овој спорт. Воедно натпреварувачите ги земаа најголемите суми до сега. 

Погледнете ја првата борба , а утре ќе ја имате на нашиот сајт и вечерашната нормално бесплатно доколку не сакате вечерва да плаќате. 

Популарно

Твитови