Се сеќавате на заразната игра за на компјутер "КОЈ САКА ДА БИДЕ МИЛИОНЕР"? Еве како да ја играте пак!

Се сеќавате на заразната игра за на компјутер "КОЈ САКА ДА БИДЕ МИЛИОНЕР"? Играта беше популарна пред 10-тина години кога и на ТВ одеше квизот на А1. Квизот може да се каже дека беше најгледана македонска продуцирана прогарма во тоа време. Денес, секако дека најгледани емисии се Ѕвезде гранда и останатите ѕвездички. Ако сте ја играле играта, се надеваме дека тогаш не сте ги скршиле старите гломазни компјутерски монитори бидејќи играта може да ве направи нервозни кога ќе промашете едно прашање пред да станете милионер. 

Ајде пробајте се сега пак, неколку години постари и помудри!

Еве ви линк за играње на играта!

http://games.idividi.com.mk/Igra_milioner/milioner.html

 

 

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови