Најголемото чудо на светот - книга која се чита во еден здив

Ако од полицата полна со книги треба да изберете една и да ја оставите отворена за постојано да ѝ се навраќате, „Најголемото чудо на светот” е една од ретките која тоа навистина го заслужува.

Светскиот бестселер на Ог Мандино, книгата која го обиколи светот и им го промени животот на илјадници кои ја прочитале е ремек дело кое ќе ви помогне да направите чуда во вашиот живот и да станете свесни за вашата вредност како човечки суштества.

„Најголемото чудо на светот” е книга која се чита во еден здив, ви отвора сосема нов поглед на светот и вашето место во него, ве охрабрува, поучува и ви влева надеж и верба во иднината.

Преку лекциите на добриот старинар Сајмон ќе ја откриете тајната за најголемото чудо на светот, ќе бидете сведоци на пронаоѓањето на патот кон среќата, ќе се здобиете со самопочит и душевен мир.

„Најголемото чудо на светот” е книга која ќе ја препорачате од срце на оние кои искрено ги сакате.

Зборовите на Божјиот старинар Сајмон нека ви бидат поттик да посегнете по страниците на чудесната приказна:

Повторно си роден, но како и порано повторно можеш да бираш меѓу неуспехот и очајувањето, или успехот и среќата. Тоа е твој избор. Само твој.
Избриши ги солзите. Посегни по мојата рака, фати ме и исправи се.
Денес јас и ти дознаваме кое е најголемото чудо на светот”.

Прочитајте ја оваа едноставна, но толку моќна приказна и откријте кое е најголемото чудо на светот.

Откритието е толку едноставно, а сепак доволно моќно за да ја збогати вашата душа и срце.

Беше заљубена во Брендон: Вака денес изгледа Андреа од „Беверли Хилс“ (ФОТО)

Актерката Габријел Картерис ја играше улогата на Андреа во популарната американска серија „Беверли хилс“ и беше заљубена во Брендон, а денес не би ја препознале.

Габријел најпозната на публиката и е токму по оваа улога, серијата ја напушти во 1995 година, а до крајот гостуваше уште неколку пати . Моментално е претседател на здружение на филмски и телевизиски работници, новинари и водители ширум светот.

Кога е во прашање нејзиниот приватен живот, во 1992 година се омажи за Чарлс Ајзак, дилер на берза, со кој има две ќерки –Келси Роуз и Моли Елизабет.

Еве која позната МАКЕДОНСКА актерка пие кафе со ФЕРХУНДЕ (ФОТО)

Сигурно се сеќавате на убавата турска актерка Дениз Чакар која ја играше улогата на Ферхунде во популарната серија „Кога лисјата паѓаат“ која пред неколку години се емитуваше и кај нас.

За Денис пишуваа и нашите медиуми, а беше една од омилените ликови во серијата иако глумеше негативец. Денес Ферхунде или Дениз работи на нова серија која се уште се снима, а на своите профили на социјалните мрежи редовно објавува нови фотографии од сетовите, но и приватноста.

Па така, меѓу многуте такви моменти забележавме и фотографија со нашата позната актерка Сабина Ајрула-Тозија на која се гледа дека се доста блиски.

Инаку, Сабина стекна голема слава и во Турција со улогата на Афифе Хатун во хит серијата „Сулејман Величенствениот“.

СРЦЕТО ЌЕ ВИ ПУКНЕ: Почина детето кое сакаше да го погребаат до неговата мајка

Почина во лондонската болница во која ги помина последните денови од својот живот.

Филип Кванси (7) чија последна желба била да го погребаат покрај неговата мајка почина во петокот.

Тој од мал се борел со различни болести, а минатат година му била дијагностицирана леукемија на која не супеа да и одолее.

Иако од почетокот бил осуден да води битки со болестите, во неговиот живот одолеал на рак, кој на крајот се проширил по целиот стомак.

Неговата мајка, Агниеска починала 2011 исто така од рак, а погребана е во ПОлска. Поради тоа таткотот на Филип Пиотр (40) покренал кампања да собере пари и на своето дете да му ја исполни последната желба. Во краток рок успеал даги собере потребните средства.

- Си отиде моето дете, празнината сега секогаш ќе биде покрај мене и во моето срце, но тој никогаш нема да биде заборавен и секогаш ќе биде сакан.Фала ви многу на сите за поддршката која ќе ми овозможи да исполнам последната желба на Филип да го погребам покрај мајка му, изјави таткото на детето, а пренесува Дејли Меил.

Најчитани

Твитови