Се запали теретаната Магнус: Неготичанката Сања ги растопи железата (ФОТО+ВИДЕО)

Се запали теретаната Магнус! Но, не од пожар туку од Сања која ја доведе својата форма во совршенство.

Сања Станкова е од Неготино, има 20 години и е студент 3-та година на Економскиот факултет на Универзитетот за Туризам и Менаџмент во Скопје. Таа вежба фитнес веќе подолго време, а активно со професионален пристап и надзор 18 месеци. Моментално не планира професионална фитнес кариера, засега само рекреативно, што не значи дека тоа не може да се смени во иднина.  Кога нема обврски со факултет и кога не е во теретана, знае да се исклучи од сѐ со добра книга во раце. Обожува кафе и сака да го пие со позитивни личности. Tажна вест за сите момци, Сања е веќе зафатена од момчето кое може да го видите во галеријата и на ВИДЕОТО. 

Ова е Exclusivity Project - нов проект на Exclusive.mk во кој ќе се промовира убавината, здравиот живот, модата и животниот стил на успешни македонски граѓани. Во проектот ќе учествуваат многу девојки и момци од цела Македонија со што ќе се промовираат лица, места, објекти и настани. Во план е да се опфатат околу 50 фотосесии и видеа со кој на професионален начин ќе се прикажуваат нашите учесници. 

Проектот Exclusivity Project го спроведува маркетинг агенцијата Exclusivity во соработка со Редакцијата на Exclusive.mk, фотографот Дарио Јанковиќ, нашите покровители и соработници. Наскоро следуваат уште многу епизоди. 

Пријавете се и вие во проектот на: info@exclusive.mk

Погледнете ја Галеријата со Сања и ВИДЕОТО behind the scenes!!!

Фотограф: Дарио Јанковиќ - Генерал - https://www.facebook.com/Dario-Jankovic-1770661469889456/?ref=ts&fref=ts

Камера: Дарко Андоновски - Exclusive.mk

Монтажа: Димитар Бабалков - Exclusive.mk

Make up: Studio Artistico - https://www.facebook.com/Studio-Artistico-905719632812846/?fref=ts

Новинари: Сања Јаневска и Ема Стојова - Exclusive.mk

Организација: Маркетинг Агенција - Exclusivity и Редакција - Exclusive.mk

Exclusivity Project

09.2016 

 

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови