19 прекрасни мачки кои чинат вистинско богатство (ГАЛЕРИЈА)

Постојат повеќе од 250 раси на мачки во светот: без влакна и крзно, своеглави и пријателски настроени, нежни и полни со љубов. Но, има едно нешто што ги обединува сите од нив: тие се неверојатно убави.

Дали некогаш сте се запрашале колку чинат најскапите мачки во светот?
Ве покануваме да го видите на цените од најегзотичните претставници од светот на мачките.

Нова сезона на Пинкови Ѕвездички – нови членови на жири! (Видео)

Почна снимањето на новата сезона на “Пинкови Ѕвездички”, а во новата сезона и одредени промени. Освен одредени технички промени има и нови членови во жирито.

Женскиот дел останува непроменет, остануваат Јелена Томашевиќ, Леонтина Вукомановиќ и Гоца Тржан, а столчињата каде седеа Милан Станковиќ и Хари Варешановиќ сега се резервирани за Сергеј Четковиќ и Александар Цветковиќ од Тропико Бенд.

Ова е манијакот што напаѓа жени и девојчиња во Скопје (ВИДЕО)

На Фејсбук се појави видео од човек кој сее страв и паника во центарот на Градот. Според описот на видеото, се работи за маж кој е снимен како напаѓа девојчиња и жени среде Центар. Во моментот кога е направено видеото, тој се движи по улица Македонија со сладолед во раката.

“Пратете го човеков со сладоледот иде по ул.Македонија и фаќа жени и девојчиња.
Се движи по ул.Македонија кога има поголема фреквенција на луѓе . Споделете.“, напиша човекот кој го објави видеото.

Видео

Популарно

Твитови