Најубавата КИКБОКСЕРКА во Македонија - ќе ве нокаутира со својата убавина (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Александра Тепеѓозова од Скопје има 15 години и веќе 4 години активно тренира КИКБОКС во најсовремениот фитнес центар во Македонија Магнус. Александра со професионален пристап, напорни тренинзи и стручен надзор за брзо време стекна исклучителни вештини кои се на завидно ниво. Сега во тек се припремите за престојното Европско првенство на кое таргет е еден од медалите кои на Македонија би и донеле значителен успех на ова поле во овој спорт. Благодарение на посветеноста и вложувањето на еден од најдобрите, најспремните и најпозитивните тренери во нашата држава Дејан Митровски-Урко, Александра стекна психо-физички способности кои се достојни за Европското првенство и се надеваме на високо место и успех за нашата репрезентација.

Еxclusive.mk во целост ги поддржува сите млади талентирани спортисти во Македонија и со задоволство ги промовира нивните вештини и планот е да со нашиот проект опфатиме што поголем број на вакви лица низ цела Македонија.

Ова е Exclusivity Project - нов проект на Exclusive.mk во кој ќе се промовира убавината, здравиот живот, модата и животниот стил на успешни македонски граѓани. Во проектот ќе учествуваат многу девојки и момци од цела Македонија со што ќе се промовираат лица, места, објекти и настани. Во план е да се опфатат околу 50 фотосесии и видеа со кои на професионален начин ќе се прикажуваат нашите учесници.

Проектот Exclusivity Project го спроведува маркетинг агенцијата Exclusivity во соработка со Редакцијата на Exclusive.mk, фотографот Дарио Јанковиќ, нашите покровители и соработници. Наскоро следуваат уште многу епизоди.

Пријавете се и вие во проектот на: info@exclusive.mk

Погледнете ја Галеријата со Aлександра и ВИДЕОТО behind the scenes!!!

Фотограф: Дарио Јанковиќ - Генерал - http://bit.ly/2ccAtCQ

Камера: Дарко Андоновски - Exclusive.mk

Монтажа: Димитар Бабалков - Exclusive.mk

Новинари: Сања Јаневска и Ема Стојова - Exclusive.mk

Make up: Studio Artistico - http://bit.ly/2cLOtkT

Организација: Маркетинг Агенција - Exclusivity и Редакција - Exclusive.mk

Directed by NM

Exclusivity Project

09.2016

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови