Најуспешни македонски брат и сестра! Тој пејач, таа актерка! Кои се тие? (фото)

Времето толку брзо лета, а за да се потсетиме на убавите моменти потребно е само една фотографија. Некогаш само безгрижни дечиња, а денес вистински успешни луѓе, пејачот Димитар Андоновски и актерката Маја Андоновска. Времето можеби менува некои работи, но не ја намалува љубовта помеѓу брат и сестра, без разлика на нивата популарност, слава и успешност. Димитар и Маја се вистински доказ за тоа.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови