КУКУ ЛЕЛЕ СО НОВ ХИТ: Лисици црни имам за да те врзам јако

„Лисици црни имам“ е насловот на најновата песна на моментално едни од најбараните изведувачи во земјава, Панки и Роберт Саздов од „Куку Леле“.

Зад текстот, музиката и аранжманот на новата песна се потпишува Роберт Саздов, а пред неколку дена беше снимен и доста провокативен видеоспот.

- На снимањето на спотот беше многу динамично и возбудливо. Видеото за „Лисици црни имам“ е дел од кватрологијата која ни е планирана за 2016 година. Две песни веќе се објавени, „На сон ми доаѓаш“ и „Шутни го бејби“ , а оваа ќе биде трета. По неа подоцна ќе ја објавиме и четвртата песна, но сите ќе бидат сите поставени на еден линк како една подолга видеоприказна - вели Роберт.

Покрај Роберт и Панки во спотот се појавуваат седум атрактивни девојки, а за снимањето биле користени и разни реквизити од продавницата за сексуални помагала „Валијант“.

Песната и видеоспотот ќе бидат промовирани за многу скоро време, а дотогаш уживајте во последната изведба на „Куку Леле“, „На сон ми доаѓаш“.

Жени внимавајте: Доколку ги забележите овие промени, вашиот партнер со сигурност ве изневерува!

Се сомневате дека вашиот партнер ве изневерува? Ова се неколку знаци кои укажуваат на тоа дека вашиот партнер води двоен живот…

Ненадејна потреба за приватност

Доколку работите што претходно отворено сте ги споделувале сега одеднаш станале приватни, обрнете внимание бидејќи нешто сигурно се случува. Вашиот сакан ставил посебна шифра за компјутер и упорно ги крие сметките од мобилниот телефон и кредитните картички. Ако се прашувате зошто се однесува така и се обидете да добиете повеќе информации, ризикувате партнерот да ве обвини за шпионирање и посесивност. Ова е голема причина за сомнеж.

Спие со мобилниот телефон до себе

Одеднаш тој не се одвојува од телефонот и задолжително го чува блиску до себе. Го носи со себе дури и кога оди во тоалет. Може да отиде и толку далеку што го исклучува кога сте заедно со изговор дека не сака никој да ви пречи.

Ги променил сите лозинки

Иако сте имале пристап до неговиот мејл, бидејќи лозинката била запомнета на заедничкиот компјутер, сте забележале дека неодамна ги сменил сите лозинки. Знак за тревога!

Постојано е нервозен и ви приговара

Започнува караници, ви приговара, ви упатува зајадливи коментари… Можеби го подготвува теренот за да ви ја префрли вината вам и да ви каже дека секогаш се карате.

Одбива секс

И ова може да биде знак. Не мора буквално да ве одбива, но не е повеќе заинтересиран за секс и му одговара кога ниту вие не преземате иницијатива иако претходно секогаш бил подготвен за акција.

Еве како изгледаат затворските ќелии ширум светот!

Повеќе од 10,53 милиони луѓе ширум светот живеат зад решетки, во затвори со различен степен на обезбедување, каде ги одлежуваат казните за сторените злодела.

Во споредба со 2000, вкупниот број на жени кои отслужуваат казна се зголемил за околу 50%, а бројот на машки затвореници се зголемил за 18%. Бројот на затвореници по глава на жител се разликува од земја до земја. На пример, во САД има 698 затвореници на 100.000 жители, додека во Данска има 61.

Условите во затворите варираат во зависност од општата економско-социјална состојба на земјата и од степенот на обезбедување на казнено-поправната институција. Вака изгледаат затворските ќелии ширум светот...

Еве како да препознаете природен од вештачки мед!

Важно е да знаете! Пазарот на медот е преплавен со лажни производи изработени од шеќер или сируп од пченка, адитиви и бои, додека во продавниците се индустриски.

Стручните лица од оваа област ни откриваат неколку едноставни начини на откривање вештачки мед.

* Прво што можете да пробате е малку да го протриете медот помеѓу палецот и показалецот. Ако ви се лепат прстите, значи дека содржи шеќер или некои други вештачки засладувачи. Природниот мед не е леплив.

* На хартија или на хартиена марамица ставете неколку капки мед. На природниот мед ќе му биде потребно многу време за да помине низ хартијата, бидејќи не содржи вода.

* Наполнете една чаша со вода и во неа додадете една капка мед. Природниот мед ќе падне на дното и ќе остане компактен, додека вештачкиот мед ќе почне да се раствора во водата.

* Намачкајте го медот на парче леб. Природниот мед ќе го стврдне лебот за неколку минути, а вештачкиот ќе го намокри, бидејќи содржи вода.

* Приодниот мед со текот на времето ќе се кристализира, додека вештачкиот ќе остане течен.

* Врвот од кибритот потопете го во мед и запалете го. Природниот мед нема да ви пречи во процесот на согорување, за разлика од вештачкиот, кој содржи вода во себе.

Липов мед

Бистар е, речиси безбоен и благ. Го олеснува дишењето и се препорачува за настинка и грип. Го стимулира потењето, добар е за варење, ги ублажува грчевите и ја ублажува болката. Корисен е за проблеми со бубрезите.

Цветен мед

Се прави од разни видови цветови, во зависност од времето. Тој е благ и има убав вкус. Поради посебниот состав кој го содржи во себе, се препорачува за подигање на имунитетот и закрепнување после болест, а исто така се препорачува за алергии и алергиска астма.

Багремов мед

Го карактеризираат со многу силна боја и нежен вкус. Овој тип на мед им одговара на поголем дел од луѓето, бидејќи неговиот вкус не се чувствува многу. Исто така се користи доколку имате проблеми со крвните садови. Поради седативниот ефект, помага при несоница, нервоза и напнатост.

Шумски мед

Овој тип на мед е многу ценет. Многу е вкусен и е темен по боја. Многу брзо се кристализира. Тој е анти-микробен и анти-воспалителен агенс. Поради високата концентрација на железо, се препорачува на анемични лица, а исто така се препорачува и за закрепнување после тешка хируршка интервенција. Тој е богат со минерални соли и содржи многу шеќер.

Најчитани

Твитови