Нова ГРАДСКА ноќна шема: Забранет влез за трезни во НОВИОТ бар! (ВИДЕО)

 Во Амстердам е отворен првиот бар за мамурлак, работи од петок до недела, а како би можеле да влезете, ако се преашувате, не е лесно. Мора да бидете „даска“ пијани за да ви дозволат портирите да влезете во клубот.

На влоезот во иновативниот ланџ бар ќе ве дочекаат „инспектори“ кои ќе проверат дали имате пиено алкохол т.е ќе извршат алкотест, а ако имате алкохол во крвта ќе ви дозволат да влезете. Откако ќе влезете внатре ќе наидете на одмор од  „убивање“ со алкохол. Внатре има витамини, игри, тв со кревет, свеж кислород и сл.

„Добар душек, добра храна, забава и многу витамини е се што ви треба за добар одмор“  изјави Џоп Варбунт, еден од главните виновници за отворање на ваков бар.

Во барот не се служи алкохол.

Му снемувало храна и поставил камера и останал во шок кога ја видел снимката (видео)

Кога Њујорчанецот Џо Камингс приметил дека од неговиот стан снемува храна, одлучил во кујната да постави скриена камера за да дознае за што се работи. Тоа што го снимил многу ќе ве изненади!

Имено, камерата снимила жена која излегла од вентилавијата во неговата кујна! Непознатата жена живеела во станот на Џо без негово знаење, ја јадела неговата храна, па вршела нужда во неговиот мијалник!

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Жена била бремена две години и родила јаре, снимката е морбидна (видео)

Една жена од Нигерија наводно родила мала коза по две години откако останала бремена, пренесуваат локланите медиуми.

Жената која наводно била бремена две години, побарала помош во локалната клиника која ја основал свештеник. Откако се породила, локалните жители се собрале за да би го виделе јарето кое во локви крв лежело на бетонот.

Исто така објавено е видео, како што наведуваат медуимите, ги потврдуваат тврдењата за оваа жена.

Инцидентот се случил во градот Порт  Харкорт во Нигерија, а веста прво се појавила на социјалните мрежи.

ТРИК КОЈ ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ: Еве како да ја вратите батеријата од вашиот лап топ повторно во живот! (видео)

Фрижидерот во кој чувате ладно пиво, исто така, може да ви помогне да ја оживеете вашата расипана батерија за лап топ...

Ставете ја бтеријата во затворена пластична ќеса. Оставете ја во фрижидер да стои 12 часа.

Извадете ја батеријата од фрижидер, оставвете јана собна температура и избришетеја со крпа.

Вратете ја наад во лап топот.

Наполнте ја батеријата што можете повеќе, и потоа оставете ја да се исуши. Повторете го то 3 до 4 пати.

Вашата расипана батерија ќе  проработи

Погледнете го видеото:

Најчитани

Твитови