ЕЖЕЊЕ: Оваа скопјанка ги засени светските ѕвезди со својот глас, нејзините преработки се подобри од оригиналот (ВИДЕО)

All in my head од Tori Kelly е ништо во споредба со изведба на младата и талентирана Нена Мицева. Средношколската Нена (18) од средното медицинско училиште во Скопје „Д-р Панче Караѓозов“ блесна со одлична и мошне моќна изведба. – Сметам дека гласовните способности и емоциите најубаво доаѓаат до израз кога се пее балада, а емоцијата е најбитниот елемент во изведбата на една песна. После одличниот почеток и големиот број на комплименти, Нена ни ветува уште многу преработки, а и свои авторски песни кои веќе се во изработка.

Пингвин ја фати женката со друг и настана КРВАВА ТЕПАЧКА (видео)

Национална географија (National Geographic) објави видео запис од пингвин кој се враќа „дома“ и својата женка ја наоѓа со друг пингвин. Мажјакот почна крваво да го напаѓа другиот мажјак. По крвавата битка, мажјакот ја пушта женката да избере помеѓу нив, а таа го одбра „љубовникот“. Но тоа не беше крај, погледнете го видеото.

Јелена Томашевиќ во ПОТПОЛНО ист фустан како Џенифер Лопез (фото)

Јелена Томашевиќ неодамна одржа голем белградски концерт во Сава центарот, а публиката уживала во бројните хитови, но и хитовите на нејзиниот колега. Но погледите на сите летаа кон еден прекрасен моден момент. Имено атрактивната пејачка блескаше во романтичен и блескав фустан во месо боја со детали од бела чипка. Јелена на овој настап беше вистинска кралица, но фустанот кој го носеше речиси беше идентичен со оној на Џенифер Лопез. Лопез носеше фустан кој решиси беше исти како оној на Томашевиќ кога чекореше по црвениот тепих. Погледнете ја сличноста или во краен случај различноста.

Популарно

Твитови