Полесно е да се напише, отколку каже: Најтрагични работи кои луѓе ги раскажаа

Понекогаш луѓето кога се во неволја својата мака си ја олеснуваат со тоа што ќе споделат со некого. Неколку луѓе решение најдоа во социјалните мрежи. Ова се најтрогателните животни приказни:

-Уморен сум од деца кои не ме слушаат. Уморен од депресиите на жена ми и анорексијата. Уморен од чистење на домот секоја ноќ... Едноставно Уморен..

-Раскинавме бидејќи ме изневеруваше два месеци додека јас макотрпно работев за да заштедам за да започнеме заеднички живот. Потоа кога дознав се се обидов да извршам самоубиство...

-Една моја другарка се самоуби минатиот мај. Нејзината смрт не можам да ја преболам, бидејќи бев потајно заљубен во неа. Мислев дека и таа на мене ќе гледа како јас на неа, па почнав во теретана. Се трудев да изградам кариера како успешно и самоуверено би стеол пред нејзе и би ја прашал дали сака да ми биде девојка. Сега сум така сам...

-Се чуствувам осамено и немам поим што да правам со себа и мојот живот...

-Бев сексуално злоставуван кога бев прва година на факултет, 2014 година. Поради тоа кренав раце и се откажав од студирањето. Покрај се, јас сум машко...

Беспрекорна кожа: Маска за лице од пиво која мора да ја пробате! (Рецепт)

Дали ви се верува дека ако во маската за лице учествува и пиво, тоа ќе даде неверојатно добри резултати за убавиот изглед на вашата кожа?

Потребни намирници:

Две лажици пиво,

Една лажица овесни јатки,

Една жолча од јајце,

Неколку капки масло од гроздови семки.

Начин на приготвување и употреба:

Исипете го пивото во овесните јатки и оставете половина час да набабрат. Во друг сад добро измешајте ги жолчката и маслото и додадете ги во овесните јатки.

Нанесете ја готовата маска на лицето, вратот и деколтето. Оставете да делува 30 минути и на крај измијте го лицето со млака вода.

Се препорачува маската да се прави 2-3 пати седмично во текот на еден месец.

19 годишната Сања од Скопје го воодушеви жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд!“ (ВИДЕО)

Кон средината на септември започна и новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ со нови правила, со нов член на жирито.

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и 19 годишната Сања Тодоровиќ од Скопје.  По нејзината изведба, доби два гласa од Ана Бекута и Џорџе Давид. Но кога Снежана Ѓуришиќ ја претстави Сања и откри дека е од Макеоднија, жирито беше видно изненадено.

„Ти имаш огромен потенцијал“, истакна Јелена Карлеуша која беше воодушевена што Сања е Македонка, а толку добро отпеа на српски јазик.

Настапот на Сања погледнете го во видеото подолу на 57:07

Нова принова: Се породи сестрата на Кејт - Пипа Мидлтон!

Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејм Метјуз станаа родители на момче, чие име се уште не е објавено.

Пипа се породи во истата болница каде што нејзината сестра Кејт ги роди трите деца. Момчето е тешко 3.628 грама, а извор близок тврди дека се чувстуваат добро. Портпаролот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, изјави дека двајцата се возбудени поради Пипа и нејзиниот сопруг.

Пипа Мидлтон се омажи за менаџерот на хеџ фонд Џејмс Метјуз во 2017 година. Ова е уште една убава вест од Велика Британија, откако пред два дена стана јасно дека принцот Хари и неговата сопруга Меган исто така ќе станат родители следната година на пролет.

Најчитани

Твитови