Скопска, жешка мачка обожава да позира врз автомобили (ФОТО)

Кога ќе се спомене мачка, не секој пат се мсили на девојак со истакнато убаво тело и насмевка која освојува. Во конкретниов случај станува збор за вистинска мачка на која и одговара соначевото време и тоа качена на автомобил. Занимливо зарем не!

Фудбалерите на Велс продолжуваат со невообичаениот распоред при фотографирањето

Репрезентативците на Велс привлекоа внимание со невообичаениот распоред во текот на тимското фотографирање пред натпреварите, а трендот го продолжија и пред натпреварот од 4тото коло од квалификациите за СП. Избраниците на Крис Колман овој пат се распоредија така што голманот и уште неколку тројца други играчи стојат, додека сите останати се клекнати на земја.

Претходно на дуелот со Грузија, само три играчи стоеја, додека сите останати беа клекнати, па сега јавноста постојано обрнува внимание на нивните потези.

Иако репрезентативците во овие квалификации тоа го прават намерно, претходно се случуваше Велшаните да имаат необичен распоред сосема случајно.

Со оглед на тоа дека привлекуваат внимание со ваквиот потег, тие продолжија да ги прават необичните комбинации за позирањето пред натпреварите.

 

Две момчиња претепани во кафуле во старата скопска чаршија

Вчера во 21:10 часот од ЕИК Скопје било известено дека околу 16:30 часот две лица во угостителски објект извршиле насилство врз А.Б. (34) и Ф.Б. (38), двајцата од Скопје.

Двете лица, од кои едното му било познато на Ф.Б., комуницирале со Ф.Б. на телефон и набргу потоа дошле во угостителскиот објект во Стара скопска чаршија, каде што седеле А.Б. и Ф.Б. Веднаш откако седнале на масата започнале вербална расправија, а потоа и физички го нападнале А.Б.. Кога престанале со физичкиот напад продолжиле да му упатуваат закани по неговиот живот и го напуштиле објектот. Од нападот А.Б. се здобил со телесни повреди. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на настанот.

 

Популарно

Твитови