ЗОШТО Врбица Стефанов си замина од Кожув?

Врбица Стефанов повеќе не е шеф на стручниот штаб на Кожув откако долгогодишниот македонски репрезентативец си поднел оставка од тренерската функфија кај прволигашот од Гевгелија.

Младиот стратег полн со ентузијазам го прифати предизвикот во Кожув, позитивно одговарајќи на понудата во месец август, кога оваа екиап немаше утврдено буџет, ниту пак потпишано кошаркар во својот ростер. Тој успеа да склопи екипа со помал буџет од оној што Кожув го имаше во претходните сезони, но резултатот сепак беа клучни за промена на атмосферата во овој клуб. Имено, по почетниот триумф над Башкими во БИБЛ-лигата следеа дури четири неуспеси во низа во регионалното натпреварување, надополнети со поразот на домашен терен од Фени индустри во рамките од првото коло од кошаркарската Прва лига.

Неофицијално, тимот на денешниот натпревар против Куманово ќе го води Игор Михајловски, кој воедно е и главен фаворит за перманентен наследник на Стефанов.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови