Постојано се расправаме со дечко ми: Не сакам да имам секс на празник!

Има многу митови за работи кои не смее да се прават на празници: да се работи, да се пушта машина за перење облека и еден куп други суеверија.

На една форум дискусија на интернет е покренато прашањето за сексуални односи во даден период. Оваа жена вели дека има сериозни проблеми со дечко и бидејќи тој не се грижи дали е работен ден или викенд, празник или делник, а тоа нејзе ужасно и смета. 

Диета со супи: За 7 дена, 4 килограми помалку

Во основа на овој домашен режим на исхрана се домашните варива богати со хранливи состојки. Диетата со супа е базирана на течни оброци кои лесно се варат и ги содржи сите неопходни хранливи материи.

Овој режим на исхрана ќе трае една недела и можете да изгубите и до четири килограми, доколку строго се придржувате до правилата. Важнио е секој оброк да се состои од домашна супа во неограничени количини.

Тоа можат да бидат бистри или крем супи, супи со месо или со зеленчук. Во текот на тие денови избегнувајте преработена храна, благо и нездрави грицки.

Намалете го внесот на јаглени хидрати на минимум и во супите ставајте бело пилешко месо, фета сирење, грашак, грав, затоа што се тие богати со протеини.

Супите можете да ги спремите и однапред, а за да не ви здодеат оброците, експериментирајте со разни вкусови. Една голема чинија супа има 300 калории, а супите можете да ги носите и на работа во термос или да ги замрзнувате.

Добрата страна на оваа диета е што можете да јадете супи во неограничени количини.

Сепак, пред примената на каков било диетален начин на исхрана задолжително консултирајте го својот лекар.

Кинез купил автомобил само со ситни пари: Еве колку време им требло на вработените да ги избројат

Сопственикот на една продавница, претставен само како Гуо, влегол во салонот за да купи автомобил вреден 100.000 јуани (околу 15.000 долари). 

Автомобилот го платил со ситни пари од 50 и 100 центи. Исто така, одреден износ дал и во книжни пари, но и тие биле најситните – од само еден јуан.

Продавачите можеби мрачно го погледнале, но веднаш потоа се фатиле на работа. Најмалку четворица луѓе ги броеле парите, а за тоа им биле потребни дури 12 часа!

 

Популарно

Твитови