РЕКОРД НА ГИНИС: Даде кош фрлајќи на 180.969 метри! (ВИДЕО)

Кошаркарот ентузијаст Дерек постави рекорд на Гинис за одбележување на кош од најголема висина.

По три обиди Дерек успеа да упати точни фрлање и да го погоди кошот, кој беше на 180.969 метри под него. Дејството се разви на мост, каде Дерек ја испит точната висина. Претходното вакво достигнување беше од височина 126 метри.

По успешното искуство Дерек доби специјална признание за поставениот рекорд.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови