Интервју со Костадинка од Студио „Костадинка“: Висок степен и топли нијанси на коса е полн погодок! (видео)

Посакувате уникатен и препознатлив стил, а притоа да не потрошите многу време и пари? Не бидете веќе во дилема, едноставно следете ја светската модна шема, благодарение на Костадинка од Студио „Костадинка“. За секој повод и прилика, совршена шминка и фризура. За ноќта „најлуда“ од годината истакнете се во уникатен новигодишен и празничен стил.

„Има голема разлика меѓу семинарите одржани тука и во стванство. Искуството е големо, бидејќи бев во фабриката и лабораториите и видов како се прават производите за коса од фарби, хидрогени, киселини, шампони до восоци и масла за бради. За да можам на моите клиенти да им го пренесам сето тоа што е тренд во една светска метропола и први да го пробаат и да бидат во тренд. Кога нешто прво се пробива на пазарот е тешко, клиентите се двоумат, но кога ќе видат на некој друг веднаш се препуштаат на моите вештини, нови идеи и техники. Милано е меѓу првите градови во светот на модата. Убаво е кога ќе се отиде во таков град, кога ќе се видат многу убави и нови работи. Тоа е што можам да ви кажам во кратки црти.Треба да се отиде и да се почувствува како што јас бев одушевена. Повторно ќе се вратам на моите почетоци кои не треба да ги заборавам. Небеше лесно да се стигне до ова, но искрено верував во себе и знаев што сакам“, накратко вели Костадинка. Многу трикови и идеи за тоа што е тренд и како се постигнува истиот за беспрекорна фризура и шминка погледнете го видео интервјуто.

 

Локација: Ул „Драгиша Мишовиќ“ бр. 3

Телефон за информации: 077 442 443 

ФБ: Kostadinka_mladenova

Матурантките се „тепаат“ која да е посекси и поразголена, апсолвентките не се замараат!

Животот е полн со предизвици на секое поле, но секој предизвик носи и свои успеси или пак неуспеси. Заклучно, секој период од животот е карактеристичен сам за себе.

Наголемо периодов се прославуваат апсолвентските и матурските вечери, кој за каде е , но дали и така секој се чувствува. Се поголем е трендот да се следат познатите личности особено кога се работи за фризура, шминка и тоалета на матурска или апсолвентска вечер.

Апсолвентките како и да не посветуваат многу внимание на тој чин. Некои знаат да речат дека тоа е само формално, дипломирањето е многу повеќе. За разлика од нив матурантките борба водат меѓу себе која да биде посекси, поразголена и подоминантна од останатите. Годиниве, некои матурантки бараат фустан и надвор од Македонија, не за да се бидат единствени, туку со денови и недели да раскажуваат дека од Солун биле по тоалета, колку пати го купиле.

Со месеци однапред резервираат термини каде да одат на фризер и козметичар, а не размислувајќи дека не постигнале никаков знаечен животен резултат. Но покрај матурантките, нивните родители се уште по загреани. Од каде да се купи подарок за партнерот, колкав простор да се изнајми за матурската прослава и уште што ли не.

Сума сумарум, и матурантки и апсолвентки како припаднички на понежниот пол се расфрлаат по облека, шминка и фризура, не работеле тие за парите нели?

Сепак, матурантите и апсолвентите се поскромни, чевли, панталони, кошула и сако и тоа е тоа. До душа не можеш да направиш разлика меѓу машките кој е апсолвент, а кој матурант, но важо тие убаво си поминале.

Заклучокот едноставен, матурантките се „тепаат“ која да е посекси и поразголена, апсолвентките не се замараат!

Превземање на содржините од порталот Exclusive.mk во целост или делови, не е дозволено освен со писмена дозвола од Еxclusive.mk во спротивно секое неовластено копирање ќе се фактурира согласно ценовникот на нашата редакција.

Мелита во чекор со технологијата: На Инстаграм се пофали со новиот телефон (фото)

Мелита Ракичевиќ како и секогаш, па така и сега, во чекор со модата и технологијата. Таа го има најновиот Самсунг. Дали сама си го купи или сепак е подарок, наскоро дознаваме.

Си ја предвиде смртта: Пораката која ја остави ќе ве остави без здив! (фото)

БиХ синоќа ја потресе веста за сообраќајната несреќа кај Градачац во која загинаа Ајша Курбашиќ и нејзината ќерка Ирмела.

Ајша како да ја претчувствувала несреќата што ја засилува тагата поради нејзината трагична смрт. Имено, таа на Фејсбук остави порака само неколку дена пред фаталниот судар. Се прости, иако тогаш сосема сигурно не знаела каква судбина ја чека.

„Еднаш кога ќе умрам...Немојте да се натпреварувате кој повеќе ќе ме сака....И немојте да ги говорите оние тажни зборови...Дека би сакала да сум тука, барем уште еднаш да ме видите...Човек се сака додека е жив. Кога ќе умре, не му треба љубов, ниту било кој збор, напиша таа.

Да потсетиме, несреќата се случи на релација Орманциа - Градачац во местото Вучковци. Во возилото се наоѓале шест лица, а тргнале на прослава на матурата на Ирмела.

Најчитани

Твитови