Бизарно прашање во учебник за шесто одделение - од какви учебници ни учат децата

Од учебникот по природни науки за шесто одделение ни пристигна оваа фотографија за бизарно прашање како можна тема за дискусија. Погледнете од какви учебници учат единаесетгодишни деца.


Интервју со Томашевиќ: Секојпат го чувствувам Тоше кога ја пеам песната од него, емоциите течат (видео)

Некогаш само натпреварувач, а денес член на стучно жири во музичко шоу, благодарение на извонредните гласовни способности, Јелена Томашевиќ. Можеби на прв поглед делува недостижна, но напротив, љубезна, насмеана и доста емотивна. Скромноста и е голема доблест, а вклучувањето на камеритее „маана“ за да може целосно да се препушти и отвори каква што е пред самата себе и во кругот на најблиските. Пред извонреден настап во „Дежаву“ Скопје, Exclusive.mk како и по правило со привилегија да поразговара со Томашевиќ. Снимање, смеа, забава и измешани емоции резултираа со совршено интервју. Зборовите, во случајов, неважни видео интервјуто повеќе од ексклузивно.

Погодете кој МАКЕДОНСКИ бенд е хит на радио во ЈАПОНИЈА!

Хит-песната „Донки Хот“, на псеудо-кабаре составот од Битола, „Фолтин“, се најде на подкастот OK Jazz, на престижното јапонско радио и веб-портал Токио џез-сајт, со седиште во Токио.

Хит-мелодијата на фантастичната македонска група, како и сите останати од нивните албуми, ги освои уредниците на радиото, заради уникатноста и автентичноста, и затоа е ставена во селекцијата со уште неколку од светски познати џез, ворлд мјузик, соул и фанк изведувачи.

За бендот, ова е голема чест и привилегија, која ќе ги отвори вратите за нивни настапи во земјата на изгрејсонцето, а со видеото се потсетуваме на „Донки Хот“.

Популарно

Твитови