Најстарата жена во светот денес слави 117 години, еве која е нејзината тајна! (ВИДЕО)

Ема Морано денес слави 117 години и таа е најстар човек во светот во моментот. Таа моментално добро се држи за нејзините години и докторот кој ја прегледува на видеото и кажува дека срцето и е како швајцарски часовник. За тоа како таа живее толку долго тврди дека е до гените но и до нејзината одлука да го избрка својот сопруг од дома уште во 1930-тите години бидејќи не сакала да биде доминирана од никој. 

 

Видео

Кристијано Роналдо ќе донира 3 милиони евра на семејствата на загинатите играчи!

Трагедијата која се случи во Колумбија со уривањето на авионот со играчите на Чапакоенсе го потресе светот.

Бразилските клубови започнаа петиција Чапакоенсе да се заштити и да не испадне од серијата А во наредните 3 сезони, а ветиле и дека ќе им позајмат играчи за клубот да може да се натпреварува.

ПСГ одлучил финансиски да му помогне на клубот и да донира 40 милиони евра, а во акцијата ќе помогне и Кристијано Роналдо кој ќе донира 3 милиони евра.

Провокативни за хумани цели #ТвитерКалендар2017 (ГАЛЕРИЈА)

Вчера во фоајето на МКЦ беше промовиран новиот Твитер Календар кој четврта година по ред носи фотографии од храбри твитерџики и твитерџии што позираат разголени за хуманитарна цел.

Сакајќи да се продолжи традицијата, десетмина храбри момци и девојки се разголија пред објективите на фотографите Димитар Петровски-Дими и Ѕвонко Плавевски, додека за дизајнот се погрижи Гоце Велевски - Омајгад.

Како и секоја година, Твитер календарот ќе се продава по симболична цена, а средствата и овој пат ќе бидат донирани во хуманитарни цели.

Популарно

Твитови