Што им се случува после оргазмот: 3 причини поради кои не ве сака после секс!

Секоја жена барем еднаш била во ваква ситуација. Пред секс, момчето било многу загреано за вас, а штом доживеал оргазам, почнал да се однесува сосема необично.

Ова се трите причини поради тоа.

 

Се работи за хемијата. - По сексот на жените им се подига висината на окситоцинот, а близината и мазењето истовремено помагаат во смалувањето на висината на тестостеронот кај мажите. Жените имаат потреба да бидат блиски, мажите да прават нешто продуктивно.

Грижа на совеста. -Кога прерано ќе се впуштите во сексуален однос, некои момци ќе се чувствуваат виновни и ќе сакаат да побегнат од тоа чувство.

Давате премногу... пребрзо Мажите не се заљубуваат кога нешто ќе добијат, туку кога ќе дадат. Се вљубуваат пред сексот, додека се борат за можноста да стигнат до него. Доколку мора да се бори за вас тој ќе остане со вас. Но, доколку добива се на тацна, многу брзо ќе се заинтересира некоја за која ќе треба да се труди.

Жени размислете...

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови