Никогаш нема да заборави Божиќ: Дознала како изгледа сексот после 40 години

Многу сексуални експерти тврдат дека сексот со текот на годините е се` подобар, затоа што луѓето се поискусни. Но, авторот на книгата „Секс после 40“ не се сложува со нив. Една мајка за подарок ја добила таа книга од својот син и се воодушевила за она што го видела во неа.

Кога го одмотала подарокот, таа наишла на книгата „Секс после 40“, што никако не очекувала дека ќе ја добие од својот син. Таткото, кој претходно знаел што ќе и` подари нивниот син на неговата мајка, со фото апарат ги овековечил нејзините реакции откако ја видела книгата и откако ја отворила.

Кога ја отворила книгата, првите страници биле празни, а потоа, прелистувајќи и понатаму, открила дека сите останати страници во книгата се – празни. Ниту таа ниту нејзиниот син не можеле да престанат да се смејат. Без разлика дали авторот на книгата е во право или не е, тој им ги разубавил празниците на членовите од ова семејство со своето оригинално дело.

Роналдињо љуборен на еден фудбалер (ВИДЕО)

Роналдињо е голем обожавател на Англиската Премиера лига во која претходната сезона видел еден гол каков одсекогаш сакал да постигни. Се случил на утакмицата Crystal Palace и Tottenham во која победа славеа Tottenham со резултат 1:3. Роналдино беше воодушевен од голот на Dele Alli.

"Морам вас да ви признаам дека сум љубоморен на Али поради тој гол, за кој е тешко да најдам вистински зборови. Тоа беше мајсториски како што одсекогаш сакав да постигнам", кажал Роналдињо

 

Научниците откриваат: Ова е совршениот облик на женски гради.

Се мисли  дека овој облик на гради најмногу го привлекува машкото внимание, а ова го откриваат токму научните истражувања.Како британските пластични хирурзи би имале колку што е можно подобар образец за употреба во реконструктивната хирургија којашто ја применуваат над пациенти заболени од карцином на дојката, коишто се подвргнале на мастектомија, било спроведено и истражување, сè со цел да се добие визија за совршениот облик на женските гради.

Во истражувањето, чиишто резултати се објавени и во научниот магазин "Пластична и реконструктивна хирургија", испитани биле повеќе од 1.300 мажи, жени и хирурзи, коишто морале да прегледаат повеќе фотографии, а на крајот и да ги одредат совршените пропорции на женските гради.

На крајот, сите три групи го избрале токму природниот облик, налик на оној на античката грчка скулптура на Милоска Венера или "Афродита од Милос" — античка статуа и едно од најпознатите дела од скулптурата од стара Грција, која е денес еден од најпознатите експонати во Лувр во Париз.

 

Значи, иако можеби помисливте дека ќе победат бујните вештачки деколтеа, овојпат сепак победуваат природните гради, со какви што секако не може да се пофалат голем број на актерки и старлети!

За секунда имаше одговор: Најбрзо решена задача во квиз! (видео)

На вториот натпревар полуфиналистите во српскиот квиз Сложувалка, Никола Стојменовиќ и Милица Марковиќ, се соочија со „претежок“ предизвик во играта Мој број. Бројот кој го избра Милица како задача, ги насмеа сите.

Погледнете зошто во 04:47

Најчитани

Твитови