Македонката која ја бараат да биде ангел на Victoria's Secret - Ина Андевска (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Поглед кој кажува се и остава неверојатен впечаток. Мила, а грациозна или поедноставно вистинска убавица која рамо до рамо може да се носи со Ангелите на Викторија Сикрет - ви ја претставуваме Ина Андевска.

Природната убавина и е само платно на кое преку редовни тренинзи во фитнес центарот Synergy fitness and spa ги додава боите убавина и затегнатост на своето платно. Не остава рамнодушен никој со своето убаво градено и обликувано тело, а со холивудската насмевка го заслепува секое храбро момче кое се осмелува да ја погледне. Без дилема, Ина слободно може да зачекори во светската модна шема. Ина покрај убавината е посветена и на својот стил. Секогаш сака да биде во тренди облека и да се разликува од другите девојки. Таа секогаш кога вежба носи парчиња од Polleo Sport, бидејќи само таму може да најде нешто што навистина и се допаѓа и одлично и прилега.

Ова е Exclusivity Project 2. - проект на Exclusive.mk во кој се промовира убавината, здравиот живот, модата и животниот стил на успешни Македонски граѓани. Во проектот ќе учествуваат многу девојки и момци од цела Македонија со што ќе се промовираат лица, места, објекти и настани. Во план е да се опфатат околу 50 фотосесии и видеа со кој на професионален начин ќе се прикажуваат нашите учесници. Проектот Exclusivity Project го спроведува маркетинг агенцијата Exclusivity во соработка со Редакцијата и Продукцијата на Exclusive.mk, фотографите PS Photography, Badstef и David Black, нашите покровители и соработници Synergy Fitness and Spa, Polleo Sport и Neuromedica. Наскоро следуваат уште многу епизоди. 

Пријавете се и вие во проектот на: info@exclusive.mk
Погледнете ја Галеријата со Ина и ВИДЕОТО behind the scenes!!!

Directed by: Никола Митревски
Photography: Badstef и PS Photography 
Video: Димитар Бабалков - Exclusive.mk
Postproduciton: Димитар Бабалков - Exclusive.mk
Makeup: Studio Artistico

Новинари: Ема Стојова и Марјана Аспровска - Exclusive.mk

Организација: Маркетинг Агенција - Exclusivity и Редакција - Exclusive.mk
Exclusivity Project
12.2016

МАЈКАТА НА УБИЕНИОТ ВЕЛЕШАНЕЦ: Некој тропна на вратата, син ми излезе, за кратко слушнав пукање

Мајката на убиениот велешанец Тоше Коцев, пред соседите посведочила што се случувало во текот на вчерашниот ден, кога нејзиниот син беше застрелан во својот дом кај Којник. Како сторител на убиството се товари неговиот пријател Б.Ш. ( 31 год).

Инаку, мајката на убиениот е неподвижна жена која не може да се движи и да се храни без помош. 

Соседите ја посетиле ожалостената мајка, која низ солзи раскажала дека вчера околу два часот попладне, некој тропнал на вратата и ја отворил. Го видел Тоше и му рекол да излезе надвор. Се слушнала кратка караница, која се случувала во малиот двор, по што уследиле и истрели, раскажала мајката.  

Блиски на семејството на убиениот, на дописникот на Телеграф.мк му раскажале дека убиениот и осомничениот биле пријатели, а претходната вечер, тие двајцата седеле до утрото и играле карти во домот на Коцеви.

Обвинителството ги расветлува последните моменти од настанот, кој заврши кобно по 43-годишниот Тоше Коцев.

„Во куќата на сега починатиот дошол осомничениот и веднаш почнал да пука. При тоа испукал неколку проектили и смртно го ранил починатиот“, стои во соопштението на Јавното обвинителство од Велес.  

По нивно барање, судија во претходна постапка во Основен суд Велес  на осомничениот Б.Ш. му одредил притвор од 30 дена. Тој пред истражниот судија не кажал ниту збор и цело време молчел. МВР информираше дека убиството е сторено со пиштол со калибар 7,65, кој осомничениот го држел в рака кога полицијата дошла, а тој при апсењето не давал отпор.

- Момчето кое беше со пиштолот беше многу нервозно. Тоше по истрелите истрча од дома, на другата страна од улицата и силно викаше, лелекаше. По ова се врати пред вратата и падна, а момчето со пиштолот стоеше над него. По ова нервозно ќе прошеташе, ќе се вратеше и ќе го впереше пиштолот. Потоа дојде полицијата, го обиколија, бараа да го спушти пиштолот и откако го стори тоа, го уапсија, без отпор од негова страна. Како во криминалистичките филмови. Беа тоа многу напнати моменти, се можеше да се случи - раскажуваат соседите, кои настанот го гледале низ прозорците.

Коцев е застрелан со повеќе куршуми, а првично на местото од пукањето биле пронајдени пет чаури. Со повеќе прострелни рани во градите и стомакот, тој починал еден час подоцна, кога бил внесен  во операционата сала од хируршкото одделение на велешката болница.

Тажна вест: Почина славниот актер од „Игра на тронови“

Британскиот актер Питер Вон, познат по неговата улога во „Игра на тронови“, почина во 93-та година од својот живот.

- За жал, Питер почина околу 10:30 часот утринава. Тој умре мирно со неговата фамилија околу него, изјави неговиот агент Сали Лонг-Инес.

Вон ја започна актерската кариера во 50-те години од минатиот век и стана препознатливо лице глумејќи главно споредни улоги на сцена, телевизија, радио и филм.

Популарно

Твитови