Скопје во есен преку убавината и стилот на Ангела Василевска! (ГАЛЕРИЈА)

Ангела Василевска има 19 години, а од 15 години се занимава со моделство. Ангела е студентка на Филозофскиот факултет, а средно училиште завршила во гимназијата Јосип Броз Тито.

Таа обожава да се фотографира и често е пред објективот.

Овој пат Ангела позираше пред објективот на фотографот Мики Николоски, погледнете ја фото-галеријата и уживајте!

Уште еден богаташ се фали на Инстаграм со ГОЛИ ОРГИИ И ЛУКСУЗЕН ЖИВОТ! (18+)

Тони е мултимилионер и без сомнение можеме да кажеме дека е миленик на судбината.Тој се родил во Иран, од каде неговото семејство емигрирало по исламската револуција во 1979 година. Така Тото заминал во Аргентина, каде што му се родиле и деца. Потоа се преселил во САД и почнал успешен бизнис. Еве како сепак тој располага со своето богатство.

 

Ocean blue with a perfect view

A video posted by Tony Toutouni (@lunatic_living) on Nov 20, 2016 at 12:53pm PST

Тој воглавно парите ги троши на забави со голи девојки. Поседува многу оружје и скапи автомобили.

На Инстаграм можеме да забележиме дека тој не се смешка, а насекаде мавта со среден прст. Овој гест може да се толкува дека има двојно значење. Можеби тој е негација на сите сомнителни блага кои го опкружуваат милионер. Или пак тоа е само покажување пред луѓето: “Еј, селани, дојдете да видете!.

Милионерот не изгледа многу среќен на фотографиите. Можеби од толку имот за кој обичните луѓе можат само да сонуваат, дури и забавите веќе му дојдоа преку глава и му е доста од се…

 

When your ass craves for some ketchup and fries

A video posted by Tony Toutouni (@lunatic_living) on Dec 5, 2016 at 11:35am PST

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Девиците чуствителни, вагите среќни и задоволни

Овен

Ќе имате доста енергија но малку ќе се движите и ќе сретнувате помалку луѓе. Иако пред вас е релативно добар ден би било добро да размислите и за поголеми сериозни работи, бидејќи имате одлични шанси да ги оставрите. Во се постапувајте сериозно. Љубовниот живот ви е мирен и стабилен. Ве ожекуваат помали недоразбирања во семејството. Бидете потолерантини. Здраствената состојба ви е просечна. 

Бик

Доста богат ден со настани, возвишувања, возбудувања. Односите со другите луѓе, како и со партнерот, симпатијата ги исполнуваат вашите емотивни залихи. На работното место ситуацијата е задоволителна, а комуникациите со претпоставените и соработниците одлични. Финасиската ситуација ви се подобрува, па почнете со планирање. Најпрво платете таму каде што должите. Здравјето одлично. 

Близнаци

Ќе морате да го намалите вашиот емотивен набој кој го внесувате во решавањето на вашите работни заврзлами, кои ве одалечуваат од работата и ве вплетуваат во комплицирани односи љубов -омраза со оние кои ве опкружуваат. Ќе бидете склони кон неумерени јавни престапи и ќе привлекувате внимание каде и да се појавите. Сентименталните односи помалку се подобруваат-бидете трпеливи. Здравје: просечно. 

Рак

Ве очекуваат проблеми поврзани со работното место. Работните задачи извршувајте ги како да сте постојано под контрола и само така ќе ги избегнете конфликтите со претпоставените. Односите со околината значително подобар. На трговците со недвижнини им претстојат некои незгодни искуста, затоа внимавјте. Во љубовта состојбата напната. Во овој момент вашите интереси и интересите на партнерот се многу различни.

Лав

Ќе почуствувате нагла стагнација на некои работи, одолговлечување на работни договори или одкажување на некои средби. Не се гиржете на крај се ќе се заврши добро. Оставете некои работи треба да узреат. Во меѓувреме посветете се на оние работи кои ви одат од рака , дружете се, излегувајте и уживајте. Во љубовта треба да бидете повнимателни особено за тоа што постојат луѓе кои сакаат да наштетат.

Девица

Доста сте чуствителни, а и субјективни во оценувањето на вашата емотивна ситуација. Лесно ќе пламнувате и многу ќе бидете повредливи, а најмногу ќе се исцрпувате во семејните односи и промените во најтесниот круг. Некои ќе се занимаваат со работи во домот, преуредување, генерлано чистење и ретко кој од вас ќе наиде на подршка од семејството. Здравје; чуствително не се нервирајте премногу.

Вага

Ќе бидете задоволни од самите себе, бидејќи на време ќе успеете да ги завршите сите обврски. Ќе имате доволно време да му се посветите на тоа што ве интересира и во целост ве исполнува. Секако дека ова се однесува на љубовта и за оние кои се во сериозни врски. Слободните Ваги ако излезат ќе запознаат личност на која веднаш ќе посакаат да и го подарат срцето. Здравствената сотојба ви е одлична.

Скорпија

Сите незадоволства на работното место ќе испливаат на површина. Бидете внимателни во односите со предпоставените, соработниците и клиентите. Нечие однсеување многу ќе ве налути. Подгответе се за заострување на односите во врската, опаѓање на енергијата и љубовни проблеми. Родените во третата декада најповеќе ќе ја почуствуваат напнатоста кој најчесто ќе завршува со кавги. Бидете потолерантни.

Стрелец

Можеби ќе бидте помалку дрски и слободни кон оние кои се обидуваат да ја загрозат вашата слобода. Отворено ќе се спротивставите на туѓите некоректни однесувања. Финансиската состојба сериозно ве загрижува, размилсте за некое финансискао решение. Ако сте слободни ве очекува средба со некоја многу оргинална личност кој ќе остави голем впечаток кај вас. Здравје: просечно со тенденција на подобрување.

Јарец

Се повеќе ќе бидете заинтересирани за соочување со сериозните работни проблеми. Ќе ве загрижуваат прашањата кои ви изгледаат нерешливи, па затоа можете да превземете некои чекори со кои ќе се реорганизирате или ќе се унапредите. Не се оптеретувајте премногу. Избегнувате кавги со членовите од семејството особено со оние помладите. Имајте повеќе разбирање. Здравје: одлично.

Водолија

Ќе бидете задоволни со развојот на деловната ситуација. Добрите резултати од разговорите со претпоставените ќе ви дадат нов полет. Совладајте ја нетрпеливоста и сметајте на мало позабавување. Внимавајте на односите со партнерот и членовите од семејството особено ако сте родени во втората декада. Финансиски стоите добро, а здравјето ви е доста нежно внимавајте на хронични пречки.

Риби

Ќе чуствувате притисок од околината која во моментот критички гледа на вашата работа и поставува прашања за тоа колку сте вредни, способни и тн. И невработените ќе сакаат да се докажат на совј начини особено поради кавгите со родителите, професорите. Склони сте кон кавги и бурни реакци но само внимавајте да не се завртите против себе си. Љубовниот живот ви е стабилни. Здрвје: многу добро.

 

Популарно

Твитови