Македонската ракометна репрезентација нема голман, повикува малку познати голмани од малите клубови

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар го објави поширокиот список на ракометари за СП во Франција во јануари 2017 година. Огромно изненадување претставува фактот што Борко Ристовски и Ацо Јоновски воопшто не се ниту на поширокиот список, но затоа Червар ќе се обиде да го убеди Миркуловски кој би бил од огромна помош во Франција.

„Работиме на еден копцепт на развој на машкиот ракомет. СП 2017 е нов пат за нас, мораме да имаме визија за нашата цел. Само со промена се доаѓа до успех. Борко направи убава кариера, бранеше во Левен, сега е во Барселона и има постигнато многу со македонската репрезентација. Мислам дека тој е меѓу оние кои се емотционално истрошени и тоа беше моја одлука“, истакна Червар.

Како замена за Ристовски, на списокот има четворица голмани и тоа Кирил Колев од Пелистер, Никола Митревски од Бенфика, Благојче Трајковски од Охрид и Даниел Ѓорѓески од Вардар јуниор. Дефинитивно ова е големо изненадување бидејќи по многу години на голот ќе го нема Ристовски.

ГОЛМАНИ

Никола Митревски Бенфика (Португалија)
Кирил Колев Пелистер
Благојче Трајковски Охрид 2013
Даниел Ѓорѓески Вардар јуниор

ЛЕВИ КРИЛА

Дејан Манасков Рајн Некар (Германија)
Гоце Ојлески Одорхеи (Романија)
Давор Палевски Металург
Бојан Маџовски Пелистер

ДЕСНИ КРИЛА

Гоце Георгиевски ЧСМ Букурешт (Романија)
Никола Костески Металург
Мартин Поповски Вардар јуниор

ПИКЕРИ

Никола Маркоски Орошази (Унгарија)
Стојанче Стоилов Вардар
Жарко Пешевски Металург

БЕКОВИ

Велко Маркоски ППД Загреб (Хрватска)
Кирил Лазаров Барселона (Шпанија)
Филип Лазаров Унив. Темишвар (Романија)
Филип Талески Металург
Марко Нелоски Металург
Стефан Дрогришки Металург
Ристо Арнаудовски Ферлах (Австрија)
Влатко Митков Кремс (Австрија)
Мартин Манасков Вардар јуниор
Филип Миркуловски Вецлар (Германија)
Ласко Андоновски Пролет
Мартин Велковски Металург
Горан Крстевски Металург
Јовица Младеновски Охрид 2013.

Љубовта победува се: Пар со даунов синдром прослави 22 години од брак! (фото)

Мериен и Томи Пилинг се првиот пар со Даунов синдром кој што се венчал во Велика Британија.

Овој пар се венчал во 1995 година, а нивното венчавање му докажало на светот дека и оние кои имаат таков проблем, заслужуваат љубов и среќа.

Сестрата на Мериен одлучила да направи Фејзбук страница за овој пар, на која добила 8.000 следбеници. Оние кои се сомневале во успехот на нивниот брак, сега не можат да кажат апсолутно ништо.

Се забавувале 18 месеци, а за да ја побара за жена Мериен, Томи прво ја прашал нејзината мајка.

Они истакнуваат дека нивната љубов нема врска со Дауновиот синдром, туку исклучиво со љубовта. Мериен не размислувала два пати, бидејќи одма знаела дека Томи е љубовта на нејзиниот живот.

Нивната љубов им покажала и на други парови со овој проблем дека не постојат препреки кога некој сакаш искрено.

Баран од јахта замина на скијање! (фото и видео)

Сигурно не сте го заборавиле бунтовникот Баран од серијата „Црната роза“. Епа истиот тој деновиве ужива во последните денови од зимата. 

Постојано ги апдејтува фановите со фотографии од зимскиот одмор. Очигледно е дека ужива во бордањето. 

Погледнете дел од фотографиите што тој ги има објавено на Инстаграм.

 

I can fly.

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Düşe kalka

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Snow

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

А, кога зимата ќе помине очекуваме фотки од плажа и секако со поубавата половина.

Не можеа да се воздржат па имаа секс среде ресторан (ВИДЕО 18+)

Нема ништо по напорно од заљубен пар каде партнерите не можат да ги тргнат рацете еден од друг, но кога ќе наидете на пар кој има секс во ресторан додека нарачува храна тоа е веќе сосема друга димензија.

Овие денови на социјалните мрежи се шири снимка која наводно во е снимена во еден ресторан на популарниот ланец на Dominos's.

Камерите го снимиле парот во акција кој стоел на шалтерот додека несреќните вработени ја примале нивната нарачка. Погледнете го видеото.

Најчитани

Твитови