Која е најубавата ДЕВОЈКА во Македонија? Ова е нашиот избор - Катица Донева (FASHION MOVIE by Exclusive.mk)

Катица Донева има 17 години живее во Скопје и е професионален модел. Таа е 4 година на медицина и планира нејзиното образование да го продолжи во тој правец. Таа веќе 4 години професионално е модел откако престана да тренира одбојка. Сега е редовна во теретана и ужива во фитнес тренинзите за кои вели дека и влијаат како на убавината на телото така и на позитивната енергија која сака да ја троши со своето друштво. Слободното време сака да го троши на нејзинто хоби фотографирање, мода и шопинг. А кога има повеќе слободно време сака да патува во нашата држава но и странство.  Таа е доста популарна на социјалните мрежи каде ја следат околу 20.000 луѓе, а за тоа е се должи на нејзината убавина и честите фотографии кои ги објавува.  Ова е нашиот прв Fashion movie кој го изработивме на највисоко ниво со филмска 4К камера според светски стандарди и достоен за светските сцени. Погледнете го!

Катица е облечена во креациите на Atelier by Iva, а до ова убаво место стигнавме со новaта Seat Ateca која ни ја овозможи Порше Македонија. Генерален спонзор на проектот е Neuromedica. 

Ова е Exclusivity Project 3. - проект на Exclusive.mk во кој се промовира убавината, здравиот живот, модата и животниот стил на успешни Македонски граѓани. Во проектот ќе учествуваат многу девојки и момци од цела Македонија со што ќе се промовираат лица, места, објекти и настани. Во план е да се опфатат околу 50 фотосесии и видеа со кој на професионален начин ќе се прикажуваат нашите учесници. Проектот Exclusivity Project го спроведува маркетинг агенцијата Exclusivity во соработка со Редакцијата и Продукцијата на Exclusive.mk, фотографите Dario Jankovic - General и Badstef, нашите покровители и соработници Порше Македонија, Atelier by Iva и Neuromedica. Наскоро следуваат уште многу епизоди. 

Пријавете се и вие во проектот на: info@exclusive.mk
Погледнете ја Галеријата со видеото Fashion movie!!!

Directed by: Никола Митревски
Video: Dario Jankovic - General

Photography: Badstef 

Организација: Маркетинг Агенција - Exclusivity и Редакција - Exclusive.mk

Exclusivity Project
12.2016

 

Конечно решена мистеријата: Eве како биле изградени пирамидите во Египет

Историчарите и архиолозите со векови се обидувале да најдат одговор на прашањето како друштвото од бронзено време, кое не било технолошки развиено, успеало да помери огромни блокови од варовник и гранит од кои с е изгредени пирамидите.

Работниците ги ставале блоковите на дрвени бродови кои меѓусебно биле поврзани, а потоа блоковите пловиле по каналите до внатрешноста на пристаништето кое не било многу одалечено од пирамидите. 

Архиолозите не можеле да се согласат за тоа како бил пренесуван градежниот матријал

Вооружена драма во Скопје

 На 23.09.2017 година околу 21,00 часот во Скопје на ул.„Тале Христов“, во спортска обложувалница „Спорт Лајф“ од страна на две засега непознати маскирани лица со закана со пиштол, извршено е разбојништво над вработената при што се одземени околу 30.000 денари. Секторот за внатрешни работи Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

ШОК ЗА КАНДИДАТИТЕ: Саша Поповиќ воведува ново правило во Ѕвездите на Гранд

Новата сезона на Ѕвездите на Гранд се сиима, а емитувањето на првата емисија ќе започне на 30 септември.Оваа година покрај сценографијата и промена на правила, воведена е уште една нова промена.

Воведен е пулсометар, кој ќе го мери пулсто на кандидатите, и веднаш врз основа на тоа ќе знаеме колку кандидатите имаат трема, кој колку се уплашил, изјави Саша Поповиќ

Најчитани

Твитови