Ќе ви го одземат здивот: 20 места каде што зимата е апсолутно волшебна! (ГАЛЕРИЈА)

Ако ги заборавиме студот, настинките и мразот, мораме да признаеме дека зимата знае да направи пејсажи повеќе од убави. 

Доколку сеуште не сте ја засакале зимата, ние ви нудиме неколку места кои треба да ги посестите.

Овие фотографии дефинитивно ќе ви го одземат здивот.

Вал ди Мартело, Италија

Реката Тадами, Јапонија 

Кол де ла Тоурн, Швајцарија

Пеуто Езеро, Канада

Алказар во Сеговија, Шпанија

Националниот Парк Банф, Канада

Северни шуми, Норвешка

Халстат, Австрија

Манитоба, Канада

Доломити, Италија

Река Шанон, Ирска

“Моомин светот“, Финска

Баварија, Германија

 Хамној, Норвешка

Националниот парк Кампина, Италија

Езерото Блед, Словенија

Лапонија, Финска

Алпи, Франција

Плитвички Езера - национален парк, Хрватска

Сургут, Русија

Е.С.

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови