Ненормално високо: Цени во мени, Маврово, од кои боли глава (фото)

Зимските убавини и тоа како му годат на човечкото тело и спортскиот рекреативен дух. Во Македонија постојат многу убави места кои пленат со својата идиличност во зимскиот период. Од читател ни пристигна фото од мени во Маврово. Откако ќе ги видите цените ќе се запрашате дали би седнале на кафе или чај.

Без срам и перде Сандра Африка ги покажа брадавиците на снимање (+18 фото)

Српската турбофолкерка Сандра Африка е позната по својот секси стил, а на снимањето на новогодишната емисија дојде во долг, црн и чипкан фустан под кој не носеше градник.

Со оглед на тоа дека немаше градник, чипканите детали ги открија нејзините брадавици. Над 200 луѓе во студиото имаа можност да ги видат брадавиците на Сандра, но тоа воопшто не и пречеше. 

Пејачката цело време играше, пееше и се веселеше, а посебно мажите во студиото уживаа во нејзиниот атрактивен изглед.

Македонија и светот се збогуваа со една од најкултните актерки (фото)

Холивудската глумица од унгарско потекло, За За Габор почина вчера од срцев удар, на 99-годишна возраст.

Кариерата на Габор започна во 50-те години на минатиот век, со филмовите „Мулен руж", „Лили", „Орсон Велс", „Допирот на злото".

Таа е позната по својот остар унгарски нагласок и по тоа што во своите филмови често се глумеше самата себе, наведуува ДПА.

Во последните години од животот и се случија неколку незгоди и здравјето значително и се влоши. Во 2002 преживеа автомобилска несреќа, во 2010 ја скрши бутната коска, а потоа мораше да направи и неколку операции.

Жалната вест ја соопшти нејзиниот деветти сопруг, бизнисменот Фредерик фон Анхалт, кој рече дека актерката починала во својот дом, окружена со најблиските.

Популарно

Твитови