ЕМ ПРОСЛАВИ ЕМ ПОМОГНИ: Хуманитарна новогодишна прослава за 17-годишниот Антонио!

Младата волонтерка во Црвен крст Александра Давидовиќ и Иван Црња организираат хуманитарна забава со мото "ЕМ ПРОСЛАВИ ЕМ ПОМОГНИ". Целта им е да ја подигнат свесноста на граѓаните на град Скопје и пошироко дека може да бидат хумани и да ја дочекаат новата 2017 година не било каде туку на место каде дел од собраните пари од продадените карти ќе бидат донирани за младото момче Антонио Антониевски од Градско на кој му треба донација за операција на бубрези.

Почитувани, ве покануваме заедно да ја испратиме старата и да ја дочекаме и прославиме новата 2017 година.

„Ем прослави - Ем помогни“ е мотото на оваа забава, бидејќи покрај тоа што ќе се развеселиме и забавуваме, ќе помогнеме едно детенце да оди на лекување. Се работи за 17 годишниот Антонио од Градско кој е роден со нефрокалциноза и тубуларна ацидоза (хронична бубрежна болест- бубрези кои не се развиваат и не растат со текот на годините), на кој итно му треба трансплантација и лекување.

Прославата ќе трае два дена 31.12.2016 ( 22:00-03:00 часот) и 01.01.2017 (22:00-03:00 часот) во Кафе Коцка. Со купување на карта од 1200 денари добивате влез за двата дена, неограничено пиење (водка, коњак, пиво, узо, вино, газирани и негазирани сокови) и кетеринг.

До 25.12 картите ќе бидат 1200 денари, а потоа ќе бидат 1500 денари.

Тимот од организаторите ќе донира дел од продажбата на картите за Антонио.

Бидете дел од оваа забава, да си поминеме убаво и да имаме спомени кои вечно ќе траат, а пред се бидете и хумани!

Од срце сакаме да му помогнеме на Антонио за тој како здраво момче следната Нова година да ја прослави со сите нас.

Контакт телефон за резервации и карти: 071 954 325

Матурантките се „тепаат“ која да е посекси и поразголена, апсолвентките не се замараат!

Животот е полн со предизвици на секое поле, но секој предизвик носи и свои успеси или пак неуспеси. Заклучно, секој период од животот е карактеристичен сам за себе.

Наголемо периодов се прославуваат апсолвентските и матурските вечери, кој за каде е , но дали и така секој се чувствува. Се поголем е трендот да се следат познатите личности особено кога се работи за фризура, шминка и тоалета на матурска или апсолвентска вечер.

Апсолвентките како и да не посветуваат многу внимание на тој чин. Некои знаат да речат дека тоа е само формално, дипломирањето е многу повеќе. За разлика од нив матурантките борба водат меѓу себе која да биде посекси, поразголена и подоминантна од останатите. Годиниве, некои матурантки бараат фустан и надвор од Македонија, не за да се бидат единствени, туку со денови и недели да раскажуваат дека од Солун биле по тоалета, колку пати го купиле.

Со месеци однапред резервираат термини каде да одат на фризер и козметичар, а не размислувајќи дека не постигнале никаков знаечен животен резултат. Но покрај матурантките, нивните родители се уште по загреани. Од каде да се купи подарок за партнерот, колкав простор да се изнајми за матурската прослава и уште што ли не.

Сума сумарум, и матурантки и апсолвентки како припаднички на понежниот пол се расфрлаат по облека, шминка и фризура, не работеле тие за парите нели?

Сепак, матурантите и апсолвентите се поскромни, чевли, панталони, кошула и сако и тоа е тоа. До душа не можеш да направиш разлика меѓу машките кој е апсолвент, а кој матурант, но важо тие убаво си поминале.

Заклучокот едноставен, матурантките се „тепаат“ која да е посекси и поразголена, апсолвентките не се замараат!

Превземање на содржините од порталот Exclusive.mk во целост или делови, не е дозволено освен со писмена дозвола од Еxclusive.mk во спротивно секое неовластено копирање ќе се фактурира согласно ценовникот на нашата редакција.

Мелита во чекор со технологијата: На Инстаграм се пофали со новиот телефон (фото)

Мелита Ракичевиќ како и секогаш, па така и сега, во чекор со модата и технологијата. Таа го има најновиот Самсунг. Дали сама си го купи или сепак е подарок, наскоро дознаваме.

Си ја предвиде смртта: Пораката која ја остави ќе ве остави без здив! (фото)

БиХ синоќа ја потресе веста за сообраќајната несреќа кај Градачац во која загинаа Ајша Курбашиќ и нејзината ќерка Ирмела.

Ајша како да ја претчувствувала несреќата што ја засилува тагата поради нејзината трагична смрт. Имено, таа на Фејсбук остави порака само неколку дена пред фаталниот судар. Се прости, иако тогаш сосема сигурно не знаела каква судбина ја чека.

„Еднаш кога ќе умрам...Немојте да се натпреварувате кој повеќе ќе ме сака....И немојте да ги говорите оние тажни зборови...Дека би сакала да сум тука, барем уште еднаш да ме видите...Човек се сака додека е жив. Кога ќе умре, не му треба љубов, ниту било кој збор, напиша таа.

Да потсетиме, несреќата се случи на релација Орманциа - Градачац во местото Вучковци. Во возилото се наоѓале шест лица, а тргнале на прослава на матурата на Ирмела.

Најчитани

Твитови